Наукова бібліотека

Запорізького національного університету

Дари в бібліотеку 2015


Т3(4Укр)
П421

Повернення в Царгород

/ за заг. ред. Л. Івшиної. - К. : Українська прес-група, 2015. - 496 с. - (Б-ка газети "День")

      Візантія й Давня Русь – Україна. Козацька Україна та Османська імперія... Теми й досі не цілком досліджені. Проте вдумливе їх вивчення в контексті нашої української історії дає ключі до розуміння багатьох справді актуальних сьогодні речей. Там, у Візантії – корені нашого християнства, культури Київської Русі. Там, у Османській імперії – витоки нашого козацького руху, наших драм, трагедій, перемог і здобутків. Це – не лише минуле. Про все це – у нашій книзі "Повернення в Царгород".
      
      

Отримано в дар

Т3(4Укр)
Л612

Липинський В.

Вступне слово для читачів із ворожих таборів. Листи до братів-хліборобів

/ В'ячеслав Липинський ; за заг. ред. Л. Івшиної. - К. : Українська прес-група, 2013. - 32 с. - (Бронебійна публіцистика)

      
      
      

Отримано в дар

Т3(4Укр)
М457

Джеймс Мейс

"Ваші мертві вибрали мене ..."

/ за заг. ред. : Л.Івшиної. - К. : ПрАТ "Українська прес-група", 2008. - 672 с. - (Б-ка газети "День". Україна Incognita). - ISBN 978-966-8152-13-9 : 60,00

      
      
      

Отримано в дар

Т3(4Укр)
Л639

Лисяк-Рудницький І.

Україна між сходом і заходом. Формування українського народу й нації. Русифікація чи малоросіянізація?

/ Іван Лисяк-Рудницький ; за заг. ред. Л. Івшиної. - К. : Українська прес-група, 2013. - 64 с. - (Бронебійна публіцистика)

      
      
      

Отримано в дар

Т3(4Укр-4Луг)
Т595

Торба В.

Я – свідок : записки з окупованого Луганська

/ Валентин Торба. - К. : Українська прес-група, 2015. - 384 с.      У цій книжці зібрано спогади, фрагменти щоденника та статей у "Дні", які із окупації для автора стали вікном в Україну. Інколи без світла, інколи без надії на звільнення, інколи без можливості повідомити про себе з тенет заблокованого міста, яке перетворилося на пастку. Та він був переконаний, що читачі в Києві чи Одесі, Харкові чи Львові мають зсередини бачити, як Зло розпинає схід нашої країни. Не лише заради фіксації, не тільки для розсмоктування гарячих подробиць, а насамперед для правильних висновків. Це та книга, типографська фарба якої пахне кров'ю і просякнута слізьми. Вона розповість про втрату і біль, про героїзм і безпорадність, про те, що довелося пережити українцям на Донбасі і що ще доведеться нам винести. Зрештою – до чого ми маємо бутиготові...
      
      

Отримано в дар

Т3(4Укр)
С36

Сила м'якого знака, або Повернення Руської правди

/ за заг. редакцією Л.Івшиної. - К. : ПрАТ "Українська прес-група", 2011. - 800 с. - (Б-ка газети "День". Україна Incognita). - ISBN 978-966-8152-22-1 : 150,00      Сила м'якого знака...» – це книжка про незнищенність. Про глибину й могутність нашого історичного коріння. Це спроба «Дня» та наших авторів не тільки дослідити Київську Русь як історичне явище, а й зрозуміти історію її Історії.
      Ця книжка – про те, як минуле нашого народу намагалися привласнити і як воно не піддалося. Як державотворчий, культурний і духовний спадок княжої доби перекроювали спершу Російська імперія, а згодом – Радянський Союз. І як ці спроби повторюються сьогодні, вже на нових рівнях. Не дарма відомий британський вчений, громадський діяч і журналіст Ланселот Лоутон у 1930-х роках назвав анексію Київської Русі «одним із найбільших політичних шахрайств у нашій історії».
      Для багатьох книжка «Сила м'якого знака...» означатиме відкриття. У тому, що стосується походження нашої мови, Церкви, тяглості державотворчої традиції. А також у тому, як втручання в українське минуле вплинуло на трагічне розгортання нашої історії у XX столітті.
      Протягом 15 років «День» скрупульозно аналізував українські «больові точки» яку щоденному газетному форматі, так і в книжковому. У дванадцятій книжці із «Бібліотеки «Дня», яку ви тримаєте в руках, вміщено статті блискучих авторів, багаторічних експертів і журналістів «Дня» – Валерія Степанкова, Анатолія Свідзинського, Дмитра Степовика, Григорія Півторака, Оксани Пахльовської, Петра Кралюка, Сергія Кота, Кирила Галушка, Олександра Палія... Незмінного ведучого рубрики «Історія та Я», журналіста «Дня» Ігоря Сюндюкова. Видання містить також матеріали незабутніх Сергія Кримського та Клари Гудзик, чия публіцистична творчість вже стала історією нашої газети.
      Автори книжки переконані, що повернення Руської правди та зміцнення української ідентичності сьогодні вкрай важливе не лише для нас, а й для Росії та Європи. Українська спільнота дозріла, щоб прийняти історичну правду в повному обсязі. З усією відповідальністю, яка з цього випливає.

Отримано в дар

Т3(4Рос)5
Ю741

Юркевич Л.

Російські соціал-демократи і національне питання

/ Левко Юркевич ; за заг. ред. Л. Івшиної. - К. : Українська прес-група, 2013. - 40 с. - (Бронебійна публіцистика)

      
      
      

Отримано в дар

Т3(4Рос)5
Д721

Драгоманов М.

Пропащий час. Література українська, проскрибована урядом російським

/ Михайло Драгоманов ; за заг. ред. Л. Івшиної. - К. : Українська прес-група, 2013. - 72 с. - (Бронебійна публіцистика)

      
      
      

Отримано в дар

Ш6(4Укр)1
Ф835

Франко І.

Поза межами можливого. Що таке поступ? Одвертий лист до гал[ицької] української молодежі

/ Іван Франко ; за заг. ред. Л. Івшиної. - К. : Українська прес-група, 2013. - 80 с. - (Бронебійна публіцистика)

      
      
      

Отримано в дар

Т3(2)6
Г831

Григоренко П.

Приховування історичної правди. Наші будні. До питання державної незалежності і взаємин між народами СРСР, та ін.

/ Петро Григоренко ; за заг. ред. Л. Івшиної. - К. : Українська прес-група, 2013. - 112 с. - (Бронебійна публіцистика)

      
      
      

Отримано в дар

Т3(4Укр)
Б148

Багряний І.

На новий шлях. Чому я не хочу вертатися до СРСР? Молодь Великої України і наші завдання

/ Іван Багряний ; за заг. ред. Л. Івшиної. - К. : Українська прес-група, 2013. - 112 с. - (Бронебійна публіцистика)

      
      
      

Отримано в дар

Т3(4Укр)
М18

Маланюк Є.

Малоросійство. Нариси з історії нашої культури (уривки)

/ Євген Маланюк ; за заг. ред. Л. Івшиної. - К. : Українська прес-група, 2013. - 72 с. - (Бронебійна публіцистика)

      
      
      

Отримано в дар

Ш6(4Укр)6
Х348

Хвильовий М.

Україна чи Малоросія

/ Микола Хвильовий ; за заг. ред. Л. Івшиної. - К. : Українська прес-група, 2013. - 72 с. - (Бронебійна публіцистика)


      
      
      

Отримано в дар

Т3(4Укр)
К731

"Котел", або Справа без терміну давності

/ за заг. ред. Л. Івшиної. - К. : Українська прес-група, 2015. - 272 с. - (Новітня історія для "чайників")

      Це не альтернативна історія, а саме та, яку від вас хотіли приховати Представлена книга – документальний доказ газети "День". Як і чому стали можливими резонансні злочини: вбивство журналіста Георгія Гонгадзе, викрадення і побиття громадського діяча Олексія Подольського, замах на життя народного депутата II і III скликання Олександра Єльяшкевича. Це – суть новітньої історії України на прикладі людських трагедій, втрачених шансів, деформованої країни, що врешті-решт і призвело до війни. Чому це стало можливим і коли почалося? І головне – коли країна позбудеться небезпечного "вірусу"? Відповіді на ці запитання в безпрецедентній і сенсаційній за своїм змістом книжці – "Котел", або Справа без терміну давності.
      
      

Отримано в дар

Т3(4Укр)
К291

Катастрофа і тріумф. Історії українських Героїв

/ за заг. ред. Л. Івшиної. - К. : Українська прес-група, 2015. - 296 с.

      Ця книга – про тих, хто пішов боронити нашу землю та зберегти єдність країни. Про тих, хто робив героїчні вчинки, просто добре виконуючи свою роботу і залишаючись вірним присязі. Вона – про силу, волю, мужність. Про Героїв. Тих, хто загинув, і тих, хто вижив, пройшов, пережив. За час війни на сході «День» зібрав і опублікував стільки історій, що вистачило б на кілька томів. І далі продовжуємо їх записувати. Тут ви можете прочитати знакові історії про знакові події цієї неоголошеної війни на Донбасі. Можливо, не всі вони припадуть вам до душі, але ви вже ніколи не бачитимете війну абстрактною і далекою, навіть якщо живете за тисячі кілометрів від неї і вам не чутно «Градів»...
      
      

Отримано в дар

Т3(4Укр)
У45

Украина Incognita. ТОП-25

/ под общ. ред. Л. Ившиной. - К. : Украинская пресс-группа, 2014. - 384 с. - (Б-ка газети "День")

      ...Эти 25 избранных статей "Дня", возможно, станут для вас двадцатью пятью "целительными каплями" в это непростое время. Помогут понять, почему прежнее, сугубо "бандеровское", приветствие "Слава Україні – Героям Слава!" так органично зазвучало сейчас и на русском языке... Наша книга – об Украине. О ее пути через века, о духовно-историческом опыте, о познании самой себя, о тяжкой борьбе за свободу и великой любви к свободе. Здесь нет ни малейшего следа ненависти к России – зато есть искренняя любовь к Украине... Эта книга адресована нашим русскоязычным согражданам, которые, часто не по своей вине, не учили украинский и были отторгнуты от истинного понимания украинских ценностей, украинской истории, культуры, и всего того, что Украина может дать и нам всем, ее гражданам, и миру.
      
      

Отримано в дар

Т3(4Укр)
У45

Україна Incognita

/ за заг. ред. Л. Івшиної. - Вид. 6-те, стер. - К. : Українська прес-група, 2013. - 400 с. - (Б-ка газети "День")

      Історії життя яскравих особистостей – як всесвітньо визнаних, так і маловідомих, – чиї імена уславили Україну й нерозривно пов'язані з нею. Історія життя українського народу протягом віків, у ті епохи, коли він підносився до висот історичної творчості, і тоді, коли страждав під ярмом тотального деспотизму. Історія духовних звершень українців – будівничих нетлінних соборів, живописців, композиторів, воїнів, поетів... Історія тисячолітньої боротьби людей за свободу й гідне життя. Все це разом читач знайде у цьому збірнику статей про актуальні проблеми стародавньої, середньовічної, нової та новітньої історії України, опублікованих газетою «День» у 1997-2002 рр. Книгу об'єднує не тільки хронологічний порядок розташування матеріалів, але й проста думка: ми всі – спадкоємці сотень поколінь людей, що жили на українській землі до нас. Історія не повинна бути Terra Incognita: це наша відповідальність перед нащадками, перед майбутнім.
      
      

Отримано в дар

Ш6(4Укр)6
С884

Стус В.

Деколонізація СРСР – єдиний гарант миру в усьому світі. З таборового зошита. Листи, записки. Я обвинувачую. Пам'ятка для українського борця за волю

/ Василь Стус ; за заг. ред. Л. Івшиної. - К. : Українська прес-група, 2013. - 80 с. - (Бронебійна публіцистика)

      
      
      

Отримано в дар

Ш6(4Укр)6
А766

Апокрифи Клари Гудзик

/ за заг. ред. Л. Івшиної. - Вид. 2-ге, допов. - К. : Українська прес-група, 2014. - 544 с. - (Б-ка газети "День")

      Апокрифи Клари Гудзик – збірник статей та нарисів журналістки "Дня", опублікованих у газеті протягом 19962005 років. Книжка складається із семи розділів: "Справи церковні – на зламі", "Суспільна мозаїка", "Погляд назад – миттєвості історі", "Кілька портретних етюдів", "Вітер далеких і близьких мандрів", "Пори року" та "Байки газети "День". Значну увагу автор приділяє таким питанням, як суспільна мораль, людські стосунки, мовні проблеми, людина й природа, людина і церква. Книжка – це справжня насолода для думаючих читачів.
      
      

Отримано в дар

Ш6(4Укр)6
В751

Воробйов М. П.

Човен : поезії

/ Микола Панасович Воробйов. - К. : Український письменник, 1999. - 80 с. - (Сучасна українська література)       Пошуки свіжої поетичної матерії завше були притаманні авторові. На поезіях і цієї збірки позначився живописний акцент, – адже поет паралельно є й майстром живопису. Сміливі асоціації накладаються на реалістичну основу його спостережливого ока і врешті витворюють узагальнюючу концепцію суперечливого світу речей та людських взаємин.
      
      

Отримано в дар

Ш6(4Укр)6
М482

Мельників Р.

Подорож Рівноденням

/ Ростислав Мельників. - Харків : Акта, 2000. - 60 с. - (Ars poetica)

      
      
      

Отримано в дар

Ш6(4Укр-4Зп)
Р317

Ребро П. П.

Козацькі жарти. Кн. 9

/ Петро Павлович Ребро. - Запоріжжя : Хортиця, 2001. - 73 с.

      
      
      

Отримано в дар

Я4
М754

Молода нація : альманах. №4(25)

/ голов. ред. В. Верстюк. - К. : Смолоскип, 2002. - 245 с. - (Архів. Історія ідей. Політична філософія. Політичні науки). - ISBN 966-7331-13-6 : 6.00

      
      
      

Отримано в дар

Ш141.4
У455

Український правопис

/ Інститут мовознавства ім. О.О. Потебні НАН України, Інститут української мови НАН України. - К. : Наукова думка, 2007. - 289 с. - ISBN 978-966-00-0617-1

      
      
      

Отримано в дар

Ш6(4Укр)6
Р697

Романчук Л.

Синьооке диво

/ Леся Романчук. - Тернопіль, 1995. - 64 с

      
      
      

Отримано в дар

Ш6(4Укр)6
У516

Ульяненко О.

Зимова повість : роман. Вип. 2

/ Олесь Ульяненко. - К., 1995. - 56 с.

      
      
      

Отримано в дар

Ш6(4Укр)6
Ш749

Шморгун О.

Світло в кінці

/ Оксана Шморгун. - К. : Смолоскип, 2004. - 126 с.

      
      
      

Отримано в дар

Ш6(4Укр)6
С341

Сибирская А.

Кристалл в шелухе

/ Анастасия Сибирская. - Запорожье, 2005. - 40 с.

      
      
      

Отримано в дар

Ш6(4Укр)6
С341

Сибирская А.

На изломах

/ Анастасия Сибирская. - Запорожье, 2007. - 44 с.

      
      
      

Отримано в дар

Ш6(4Укр)6
Д314

Демська Л.

Осінь мага : містерія-притча

/ Леся Демська. - Львів, 1999. - 44 с.

      
      
      

Отримано в дар

Т3(4Укр)
Ш665

Шкварець В. П.

Східна (Кримська) війна 1853 - 1856 рр.: український вимір : монографія

/ В. П. Шкварець, Ю. І. Гузенко. - 2-ге вид., випр. та доп. - Миколаїв : Іліон, 2010. - 200 с. - ISBN 978-617-534-037-0 : 15.00      У монографії висвітлені питання місця і ролі України в Східній (Кримській) війні 1853-1856 років, тобто її український вимір. Подано хроніку основних подій цієї війни. Представлено діяльність південноукраїнського козацтва у воєнних діях. Окрему увагу приділено опису медичної допомоги пораненим і хворим у воєнно-польових і тилових умовах.
      Помітне місце займають краєзнавчі матеріали Миколаївщини тих часів.
      Книга для всіх, хто цікавиться історією України, всесвітньою історією.

Отримано в дар

Ч33
Х454

Хиллиг Г.

В поисках истинного Макаренко. Русскоязычные публикации (1976 - 2014) = Hillig Gotz. Unterwegs zum wahren Makarenko.Russischsprachige Publikationen (1976-2014); Хілліг Гьотц. У пошуках істинного Макаренка.Російськомовні публікації (1976-2014)

/ Гётц Хиллиг. - Полтава : Издатель Шевченко Р.В., 2014. - 778 с. - (рос., укр. та нім. мовами). - ISBN 978-966-8798-39-9 : 150.00       Настоящая книга объединяет русскоязычные публикации марбургского ученого Г. Хиллига за 1976-2014 годы: статьи и брошюры на различные темы, написанные в процессе исследования жизни и творчества известного советского педагога и писателя А.С. Макаренко. До 1987 года такие материалы несоветского автора, если только он не был членом компартии, на русском языке, по понятным причинам, могли быть изданы исключительно на Западе и лишь затем – в Советском Союзе, в России и в Украине.
      Собранные в этой книге тексты становятся доступными широкому кругу читателей в Украине и за ее пределами, а также и для будущих поколений. Таким образом, издание данного труда в Полтавском национальном педагогическом университете имени В.Г. Короленко будет не просто данью уваженияк деятельности Макаренко, но откроет важные перспективы сотрудничества между западной школой макаренковедения и отечественной.
      Для педагогов высшей и средней школы, а также ученых, докторантов, аспирантов и студентов, исследующих научное наследие А.С. Макаренко.

Отримано в дар

У9(4Укр)
С423

Банківське кредитування сільськогосподарських підприємств: аналіз та управління : монографія

/ О. В. Скалецька, В. М. Домрачев. - Львів : ТзОВ "Ліга-Прес", 2015. - 200 с. - ISBN 978-966-397-218-3 : 60.00      У монографії досліджено теоретико-методичні питання щодо управління, механізму та особливостей банківського кредитування агроформувань, а також, проаналізовано тенденції його розвитку. Здійснено оцінку управління банківським кредитуванням сільськогосподарських підприємств. Визначено основні напрями удосконалення управління кредитним ризиком банку при кредитуванні підприємств сільського господарства, здійснено аналіз та авторське бачення управління інвестиційним кредитуванням, а також способи активізації банківського кредитування підприємств аграрного сектору з урахуванням особливостей функціонування позичальника.
      Результати дослідження, викладені у монографії, мають наукову та практичну цінність і можуть бути використані науковцями та спеціалістами, предметом діяльності яких є банківське кредитування сільського господарства. Матеріали монографії можуть зацікавити студентів економічних спеціальностей, викладачів, аспірантів і усіх бажаючих ознайомитись із сучасним станом управління банківським кредитуванням сільського господарства.
      

Отримано в дар

Ч33
Н288

Нариси з історії педагогічної думки (перша третина ХХ століття) : монографія

/ О. С. Радул, Т. О. Кравцова, С. В. Куркіна [та ін.] ; за ред. О.С. Радул. - Кіровоград : РВВ КДПУ ім. Володимира Винниченка, 2015. - 312 с. - ISBN 978-966-7406-86-8 : 55.00


      У монографії представлено різні проблеми розвитку вітчизняної педагогічної думки першої третини XX століття – розвиток дитячої активності і творчості у вітчизняних освітніх документах, підходи до вивчення дитини у творчості представників реформаторськоїпедагогіки, проблема виховання особистості й колективу, організація дитячого самоврядування, розвиток літератури для дітей дошкільного віку. Окремий розділ присвячений розвитку педагогічної думки на Єлисаветградщині, представлений педагогічною діяльністю В. Харцієва, П. Рябкова, Н. Бракер та діяльністю А. Макаренка у Долинській залізничній школі.
      Книгу адресовано вченим, учителям, студентам педагогічних та гуманітарних навчальних закладів.
      

Отримано в дар

Х9(4Укр)300
М483

Мельничук О. С.

Міська правова система: теоретичні та нормативні засади : монографія

/ Ольга Степанівна Мельничук. - Одеса : Фенікс, 2015. - 408 с. - ISBN 978-966-438-024-9 : 70.00


       Монографія присвячена загальнотеоретичним та нормативним аспектам міської правової системи як складової правового життя сучасного українського суспільства. Розкриваються основи урбаністичного підходу до права, на основі якого пропонується розглядати міське право як особливий феномен, який отримує свою інституціоналізацію в міській правовій системі. Розкриваються концептуальні та структурні особливості міської правової системи, зокрема, виявляються характерні риси міського правового простору, обгрунтовується статусний вимір міської правової системи, її нормативні засади, аналізуються міські правові комунікації та міська правосвідомість. Особлива увага приділена питанням зв'язку міста та держави, у контексті чого виокремлено урбаністичний аспект децентралізації державної влади. Здійснено аналіз специфіки міського права Києва, Львова та Одеси й визначено перспективні напрями їх розвитку.
      Монографія буде корисна спеціалістам у сфері загальнотеоретичної юриспруденції, муніципального права, галузевих юридичних наук, а також усім, хто цікавиться проблемами розвитку сучасного права.
      

Отримано в дар

Ш6(4Укр)
Л87

Лучак М.

Майдани

/ М. Лучак. - Перемишль : б. в., 2014. - 270 с. - (укр. та пол. мовами). - ISBN 978-83-926994-7-7 : 70.00

      
      
      

Отримано в дар

Ш141.4
П27

Перейменувальні процеси в топоніміці як ціннісний вибір українського суспільства : матеріали всеукраїнської науково-практичної конференції 11 червня 2015 рік, м. Кіровоград. - Миколаїв : ФОП Жаган М.Ф., 2015. - 112 с. - 20.00


    
   

Отримано в дар від ГО "Спільна дія"

С55
Н496

Нельга О. В.

Українська етносоціологія : навч. посіб. для виклад. і студ. фак-тів соціолог. вищ. навч. закл. Ч. 1

/ О. В. Нельга. - К. : ДП "Видавничий дім "Персонал", 2015. - 544 с. - ISBN 978-617-02-0206-2 : 85.00


    Висвітлено питання етнічної соціології як науки і навчальної дисципліни. Викладено ірраціональний зміст та ірраціональні засади етнічного й національного, а саме: теоретичний і практично-ціннісний рівні етнонаціональної свідомості; етнонаціональні самосвідомість і самоідентифікація. Розглянуто історичні механізми самозбереження та усталені ознаки функціонування української ментальності, а також питання українства як носія колективного підсвідомого.
   Для викладачів і студентів факультетів соціології вищих навчальних закладів, а також для всіх тих, хто цікавиться етнонаціональною проблематикою.

Отримано в дар від ДП "Видавничий дім "Персонал"

Ш6(4Укр-4Зп)
М423

Медко О. О.

Хора : вірші, червень-грудень 2014 року


/ О. О. Медко ; фото. Данила Бондаренка учасника АТО. - Запоріжжя : Дике Поле, 2015. - 60 с. - ISBN 978-966-2752-67-0 : 15.00


    
   

Отримано в дар від видавництва "Дике Поле"

У9(4Укр)
Е627

Енергетична стратегія України як інструмент політики енергетичної безпеки : зб. матер. міжнар. наук.-практ. конф. (м. Київ, 23 грудня 2014 р.)

/ упоряд.: О.М. Суходоля, А.А. Сидоренко, С.В. Бєгун, А.А. Білуха; за заг. ред. О.М.Суходолі. - К. : НІСД, 2014. - 168 с. - (Національна безпека ; вип. 9). - ISBN 978-966-554-248-3 : 25.00


    Збірник містить тексти виступів учасників науково-практичної конференції "Основні засади, завдання й механізми реалізації політики енергетичної безпеки", проведеної 23 грудня 2014 р. Національним інститутом стратегічних досліджень. Висвітлено проблеми йперспективи забезпечення енергетичної безпеки України в сучасних умовах, стан і механізми реалізації державної політики в цій сфері. Проаналізовано теоретичні засади та практику формування енергетичної стратегії України як довгострокового механізму реалізації політики енергетичної безпеки. Збірник також містить проект Енергетичної стратегії України на період до 2035 року, розроблений авторським колективом у складі працівників НІСД, НАН України, інших наукових закладів і профільних експертів з усіх видів діяльності у сфері паливно-енергетичного комплексу.
    Розраховано на представників органів виконавчої влади, науковців, фахівців у галузі енергетики й сфері державного управління, викладачів вищих навчальних закладів та експертів з енергетичної безпеки.
   

Отримано в дар від Національного інституту стратегічних досліджень

502
Б821

Борейко В. Е.

Последние островки свободы : История украинских заповедников и заповедности (пассивной охраны природы) (Х век - 2015)

/ Владимир Евгеньевич Борейко. - К. : Логос, 2014. - 240 с. - (История охраны природы ; Вып. 34). - ISBN 978-966-931-5 : 25.00


     В книге рассказывается об истории украинских природных заповедников с начала X века по 2014г., а также об истории развития заповедности. Анализируются различные тенденции в создании природных заповедников. Обсуждается влияние концепции заповедности и идеи абсолютной заповедности на теорию и практику заповедного дела.
   

Отримано в дар від Київського еколого-культурного центру

С55
С692

Соціальні мережі як інструмент взаємовпливу влади та громадянського суспільства : моногр.

/ О.С. Онищенко. В.М. Горовий, В.І. Попик та ін. - К., 2014. - 260 с. - ISBN 978-966-02-7363-4 : 34.00    У монографії розглянуто соціальні інформаційні мережі як новітні форми інформаційних обмінів, що набувають зростаючого значення в житті сучасної України у зв'язку з успішним перебігом інформатизації, процесом зміцнення внутрішньосуспільних зв'язків на новій технологічній основі. Акцентовано увагу на співвідношенні системи горизонтальних і вертикальних інформаційних обмінів під час розвитку процесів суспільної самоорганізації, удосконалення якості інформаційного забезпечення діяльності управлінських структур.
   Орієнтована на науковців, практиків у сфері інформатизації, широкого загалу читачів, які цікавляться цією проблемою.

Отримано в дар від Національної бібліотеки імені І. Вернадського  

Т3
Ф533

Філіпович М. А.

Полоцька земля в літописних та актових джерелах ХІ-ХVІ століть

/ Марина Анатоліївна Філіпович ; відп. ред. Л.А. Дубровіна. - К., 2014. - 204 с. - ISBN 978-966-02-7287-3 : 23.00


     Книгу присвячено дослідженню історії нестандартного міста (землі) в складі Давньоруської держави та Великого князівства Литовського. В монографії крізь призму давньоруських зводів, білорусько-литовських літописів та полоцьких актових пам'яток розглянуто принципи творення образу Полоцької землі в літописному наративі та актах. Особливу увагу приділено дослідженню «Повісті про Полоцьк» у легендарній частині другого літописного зводу Великого князівства Литовського. На матеріалах полоцьких актових джерел здійснено спробу реконструювати соціально-політичну модель Полоцької землі в складі Великого князівства Литовського.
   Видання розраховане на фахівців та всіх тих, хто цікавиться історичним минулим Полоцька і Полоцької землі середньовічного та раннього Нового часу.

Отримано в дар від Національної бібліотеки імені І. Вернадського  

Ю959
Г95

Психологія управління соціальною організацією : навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. реком. МОНУ

/ О. І. Гура, Т. Є. Гура. - 2-ге вид., доп. - Херсон : ОЛДІ-ПЛЮС, 2015. - 212 с. - ISBN 978-966-414-175-5;978-966-289-066-2 : 120.00


       У навчальному посібнику на основі інтеграції наукових здобутків вітчизняної та зарубіжної психологічної теорії і практики управління розкрито особливості поведінки людей в організованих соціальних системах, визначено й охарактеризовано соціально-психологічні явища та закономірності, що зумовлюють її специфіку.
      Матеріал розподілено на смислові модулі, вивчення який створює умови для оволодіння майбутніми фахівцями системою професійних знань (визначається змістом основних розділів і підрозділів, питаннями для контролю та самоконтролю), вмінь та навичок практичної діяльності (забезпечується виконанням індивідуальних завдань, вправ для практичних занять, методів діагностики, матеріалами для аналізу та обговорення).
      Видання призначено для студентів вищих навчальних закладів.

Отримано в дар

Х301
С454

Кондрико А. А

Соціокодова система українських мас-медіа : моногр.

/Анастасія Андріївна Кондрико. - Запоріжжя : ООО НПК "Інтер-м", 2015. - 236 с. - ISBN 978-966-2672-22-0


      Монографія присвячена дослідженню інформаційної системи кодових знаків пам'яті національної свідомості в сучасному наративному медіадискурсі. За допомогою модифікованої методики наративно-семіотичного аналізу виявлено та переконливо доведено семантичне вираження основних соціокодів інформаційної системи в контексті особистісно-наративного медіадискурсу: потужна апеляція до національної свідомості українців; активні спроби відновлення історичної пам'яті України; популяризація науки та мистецтва.
      Видання призначене для аспірантів, викладачів, фахівців із соціальних комунікацій та гуманітарних наук.

Отримано в дар

538
О-534

Оленич І. Б.

Фізичні основи нанотехнологій : навч. посіб.

/ Ігор Богданович Оленич. - Львів : ЛНУ ім. І.Франка, 2014. - 232 с. - ISBN 978-617-10-0136-7 : 40.00     У посібнику викладено основи сучасних нанотехнологій. Висвітлено фундаментальні електронні явища у низьковимірних об'єктах, які лежать в основі пристроїв наноелектроніки, наведено базові принципи, основні підходи і засоби одержання наноматеріалів.
    Особливу увагу приділено прикладам наноструктур, зокрема, квантових шарів, квантових ниток, системам квантових точок, фулеренів, нанотрубок, графену. На підставі сучасних досягнень нанотехнологій розглянено їх фізичні характеристики, специфіку властивостей, зумовлених вимірністю систем, їх природу і можливі пояснення. Розглянуто також перспективи використання наноструктур з огляду на їх фізичні властивості. Кожний розділ завершується запитаннями і завданнями для самоконтролю.
    Навчальний посібник призначений для вивчення дисципліни "Фізичні основи мікро- і нанотехнологій" для студентів виших навчальних закладів, які навчаються за спеціальностями напрямів "Прикладна фізика", "Мікро-  та наноелектроніка".

Отримано в дар від Львівського національного університету імені Івана Франка  

У012
І-585

Інвестування : підруч.

/ за ред. д-ра екон. наук, проф. М.І. Крупки. - Львів : ЛНУ ім. І. Франка, 2014. - 454 с. - ISBN 978-617-10-0154-1 : 69.00


    Розкрито теоретико-методологічні й практичні аспекти інвестиційного процесу в Україні. Висвітлено економічну сутність основних положень інвестування, наведено методику оцінки інвестиційних проектів та зосереджено увагу на обгрунтуванні й техніці розрахунку їхньої ефективності. Розглянуто особливості фінансового та інституційного забезпечення інвестиційного процесу в Україні. Зібрано тематичний матеріал, контрольні питання та список літератури. Як додаток запропоновано термінологічний словник, тестові завдання і задачі.
    Для студентів вищих навчальних закладів, аспірантів, викладачів, фінансистів, державних службовців та всіх, хто цікавиться проблемами інвестиційної діяльності.

Отримано в дар від Львівського національного університету імені Івана Франка  

59
З-853

Зоологія хордових : підруч. (для студ. вищ. навч. закл.)

/ за ред. проф. Й.В. Царика. - Львів : ЛНУ ім. І. Франка, 2015. - 356 с. - (Біологічні Студії). - 27.00

    В основу підручника покладені курси лекцій, прочитані авторами для студентів біологічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка. Послідовно описані підтипи і класи типу Хордові. Характеристика класу містить системи (поділ на ряди і родини), їхні морфологічні та екологічні особливості, роль у біоценозах, значення для людини, походження та еволюцію представників хордових тварин. Лаконічно висвітлені загальні характеристики, поширення та короткий перелік видів головних рядів кожного класу хордових. Окремо виділено представників, що належать до фауни України. До кожного класу вказано для порівняння в таблиці загальноприйняту систематику за М.П. Наумовим. М.М. Карташовим (1979) і сучасну систематику за різними авторами (з поправками на нові молекулярні класифікації) та з новими українськими назвами таксонів.
    Для студентів, аспірантів і викладачів біологічних факультетів університетів, педагогічних університетів та ліцеїв, студентів вузів, де читається курс зоології хордових.

Отримано в дар від Львівського національного університету імені Івана Франка  

Ш10
З-142

Загнітко А. П.

Сучасна лінгвістика: погляди та оцінки :
науково-аналітичне видання

/ Анатолій Панасович Загнітко. - Донецьк : Видавництво "Ноулідж", 2014. - 464 с. - 79.00

     У монографії проаналізовано основний корпус лінгвістичних досліджень з послідовним встановленням їхнього зв'язку з іншими мовознавчими працями та співвідносність з відповідними науково-лінгвістичними парадигмами. Грунтовно простежено кореляцію традиційного та сучасного підходів до розгляду та оцінки відповідних мовних явищ. Особливу увагу сконцентровано на дослідженнях із проблем функційної, когнітивної, комунікативної, ідеографічної, прагматичної лінгвістики та розкриттям закономірностей розетку прикладної (комп'ютерної) лінгвістики, психолінгвістики, соціолінгвістики та ін. Монографія грунтована на аналітичних оглядах та рецензіях автора.
    Видання адресоване широкому колу лінгвістів – науковим працівникам, викладачам, аспірантам, магістрантам, студентам, учителям-словесникам, усім, хто цікавиться питаннями рідної мови.

Отримано в дар

Ш102
Б272

Басиров Ш. Р.

Словотвір дієслів із рефлексивним комплексом у типологічному висвітленні : монографія

/ Шаміль Рафаїлович Басиров. - Донецьк : Видавництво "Ноулідж", 2014. - 545 с. - 79.00


      У монографії на матеріалі індоєвропейських мов досліджується словотвір дієслів із рефлексивним комплексом, тобто складним форматом, до складу якого належить рефлексивний елемент. Обірунтовусться методика формального та семантичного опису похідних дієслів із рефлексивним комплексом, виявляються подібності та відмінності цих одиниць в індоєвропейських мовах, формулюються міжмовні узагальнення, а також встановлюються відповідники в неіндоєвропейських мовах.

Отримано в дар


Х9(4Укр)
А313

Адміністративно-правова освіта у персоналіях :
довідник

/ за заг. ред. Т.О. Коломоєць, В.К. Колпакова. - К. : Ін Юре, 2015. - 352 с. - 180.00


     У довіднику в систематизованому вигляді подаються біографії відомих учених-юристів, які формували та наразі роблять щоденно свої різноманітні внески у розвиток адміністративно-правової освіти України. У біографії кожного вченого містяться відомості про його освіту, науковий шлях, наводяться його відомі наукові та навчальні праці, вказується тематика дисертаційних робіт, а також інформація про участь у різноманітних наукових та навчальних заходах і проектах.
   Редакційна колегія спеціально не оцінювала роль учених у вітчизняній адміністративно-правовій освіті, саме тому всі біографії розміщені в алфавітному порядку. Кожний читач зможе зробити це самостійно, вивчаючи біографії вчених-адміністративістів України.
   Видання є першою спробою в Україні систематизувати інформацію про персонали адміністративно-правової освіти всієї України.
      Для науковців, викладачів і студентів вищих навчальних закладів, широкого кола читачів.

Отримано в дар

У9(4Укр)
Р587

Ровенчак О. А.

Міжнародна міграція: теорія та практика :
монографія

/ Ольга Адамівна Ровенчак, Вікторія Володимирівна Володько. - Львів : ЛНУ ім. Івана Франка, 2015. - 412 с. - 60.00


    Монографія «Міжнародна міграція: теорія та практика» – комплексне дослідження міжнародної міграції. У ній представлено поняттєвий апарат, пов'язаний із соціологічним вивченням сучасних міграційних процесів та висвітлено його складові. На підставі результатів авторського соціологічного дослідження української міграції жінок до Польщі та Греції проаналізовано вплив міграційних процесів на ідентичності, сім'ї та сімейні ролі мігранток, а також з'ясовано специфіку характеристик міграції та особливості адаптаційних моделей жінок-мігранток у приймаючих суспільствах.
      Для фахівців, науковців, студентів, а також широкою кола читачів, які цікавляться проблемами міграції.

Отримано в дар від Львівського національного університету імені Івана Франка  

Ю0я73
Л632

Лисий В. П.

Діалектика : навч. посіб. реком. МОНУ

/ Василь Прокопович Лисий. - Львів : ЛНУ ім. Івана Франка, 2014. - 480 с. - 64.00     Мета посібника – на основі спадщини німецьких мислителів Й. Фіхте, Ф. Шеллінга, а особливо Г. Геґеля долучити студентів до свідомого опанування філософської діалектики як вищої форми теоретичного мислення. На рівні фундаментальних принципів (переходу, рефлексії, розвитку) розкрито логічну структуру та зміст діалектики як філософської науки. З огляду на теоретичний характер філософської діалектики, акцентовано на інтелектуальних можливостях її осягнення й "механізмах", застосованих у філософському і науковому пізнанні. Визначено місце та з'ясована роль діалектики в системі наукового світогляду, проаналізовано її специфіку стосовно інших сучасних методів філософування. Звернено особливу увагу на людиновимірний потенціал діалектики, її "людське обличчя", у тім числі актуальні для сьогодення проблеми вияву всебічно розвиненої духовної особистості.
      Для студентів філософських факультетів, а також усіх, хто цікавиться питаннями теорії пізнання, логіки (діалектичної) та діалектики загалом.

Отримано в дар від Львівського національного університету імені Івана Франка  

Ш5(4Укр)
Ш379

Тарас Шевченко і Галичина :
статті та матеріали

/ упоряд. і ред. Ф. Стеблій. - Львів, 2014. - 424 с. - 73.00
    У збірнику публікуються матеріали (статті, доповіді, інформації) галицьких громадсько-культурних діячів та письменників, зокрема Івана Франка, Михайла Грушевського, Кирила Студинського, Василя Щурата, Івана Крип’якевича, Михайла Возняка, Богдана Лепкого, Ярослава Ісаєвича та інших про подвижницьку місію Шевченка щодо відстоювання національної самобутності української спільноти та соборності українських земель.

Отримано в дар від Львівського національного університету імені Івана Франка  

Ч617
С434

Скленар І. М.

Історія видавничої справи та редагування :
навч. посіб.

/ І.М. Скленар, М.В. Лозинський. - Львів : ЛНУ ім. Івана Франка, 2014. - 192 с. - 20.00


      Досліджено історію видавничої справи і редагування в українському та світовому контексті. Розглянуто етапи становлення видавничої сфери, починаючи з найдавніших часів і до сьогодення, коли людство користується найновішими комунікаційними досягненнями. Видокремлено важливі події української та світової історії, які мали вплив на розвиток книговидавничої галузі.
      Для студентів факультетів журналістики, усіх, хто цікавиться історією видавничої справи та редагування.

Отримано в дар від Львівського національного університету імені Івана Франка  

Ш146
Р32

Ревак Н.

Латинська мова та основи біологічної
термінології : підручник

/ Надія Ревак, Володимир Сулим, Ольга Назаренко. - Львів : ЛНУ ім. Івана Франка, 2014. - 406 с. - 74.00


    Стисло викладено основи фонетики, морфології, синтаксису і словотвору латинської мови. Подано таблиці відмінкових закінчень іменників та особових закінчень дієслів. Для закріплення граматики вміщено навчальні адаптовані тексти і вправи, які розвивають та поглиблюють теоретичні знання.
     Наведено латинські прислів'я і крилаті вислови, які мають відповідники у сучасних європейських мовах, а також латинсько-український та українсько-латинський словники.
         Для студентів біологічних факультетів університетів та коледжів.

Отримано в дар від Львівського національного університету імені Івана Франка  

Х301
С454

Скрипник О.

Український слід у розвідці

/ Олександр Скрипник. - К. : Ярославів Вал, 2009.
- 319 с. - ISBN 978-966-2151-20-6 : 40.00      Герої художньо-документальних нарисів – люди незвичної долі й унікальної професії. Вони – розвідники. А ще їх усіх об’єднує місце народження – Україна. Камергер польського короля, генерал французької армії, рятівники Відня від турецької облоги і Краковавід цілковитого зруйнування гітлерівськими військами, прототипи головних дійових осіб у кінофільмах «Щит і меч», «Салют, Маріє!», «Майор «Вихор», художник зі світовим ім’ям та інші персонажі книги – всі вони у різні часи виконували важливі розвідувальні завдання за кордоном і залишили вагомий слід у розвідці.

Отримано в дар

Х301
С454

Скрипник О.

Розвідники, народжені в Україні

/ Олександр Скрипник. - К. : Ярославів Вал, 2011.
- 624 с. - ISBN 978-617-605-000-1 : 70.00      У книзі вперше зібрано й систематизовано інформацію про розвідників, які народилися в Україні і досягли вагомих професійних здобутків, а також про тих, хто відбувся як розвідник саме у підрозділах української зовнішньої розвідки. Імена багатьох з них увійшли до когорти визначних розвідників світу, а проведені ними операції ще довго вражатимуть уяву своєю масштабністю, гостротою детективних сюжетів, боротьбою інтелекту, винахідливістю, психологічною напругою, ризиком і несподіваними драматичними поворотами.
      Під час написання книги автор спирався на спогади, інтерв`ю, мемуари ветеранів розвідки і членів їхніх родин, документальні матеріали з архівів спецслужб, дослідження істориків і фахівців розвідки.

Отримано в дар


Т4(4Укр)
С447

Скифские древности Крыма : материалы одной коллекции

/ Сергей Скорый, Роман Зимовец. - К. : Видавець Олег Філюк, 2014. - 180 с.


      Основу книги составляет обстоятельный Каталог нескольких сотен вещей скифской культуры, обнаруженных, как правило, при случайных обстоятельствах в последние годы на территории Крыма и составивших одну из наиболее крупных частных коллекций. Большая часть артефактов – разнообразное вооружение, детали воинской амуниции и предметы конского снаряжения, в числе которых представлены как известные вещи, так и ряд уникальных изделий.
     Определены типолого-хронологические позиции различных функциональных категорий изделий в контексте скифских древностей Крыма, рассмотрены определённые аспекты искусства звериного стиля, высказаны некоторые соображения к истории полуострова в раннем железном веке.
      Для археологов, историков, сотрудников музеев, преподавателей и студентов, а также всех, кто интересуется древней историей.

Отримано в дар

Х66
Т338

Теорія та практика судової експертизи і криміналістики : збірник наукових праць. Вип. 14

/ редкол. М. Л. Цимбал (співголова редкол.) та ін.; відп. за вип. О. Ф. Дьяченко. - Харків : Право, 2014. - 488 с. - 88.00


      Редакційна колегія при формуванні чотирнадцятого випуску збірника наукових праць «Теорія та практика судової експертизи і криміналістики» додержувалася традиційної рубрикації: у ньому подано матеріали щодо висвітлення сучасних проблем криміналістики, вирішення загальних питань теорії судової експертизи, організації та нормативно-правового регулювання судово-експертної діяльності, а також розділи, що формувалися із праць, у яких розкрито теоретичні й практичні проблеми за окремими класами, родами, видами та підвидами судових експертиз. Питання експертної практики виділено у відповідних підрозділах основних рубрик. У підготуванні статей для збірника взяли участь представники судово-експертних установ, вищих навчальних закладів, правоохоронних органів не тільки України, а й зарубіжних країн. У збірнику подано матеріали, що містять інформацію про міжнародні науково-практичні конференції та семінар з проблем криміналістики й судової експертизи, а також про ювілей Національного юридичного університету іменя Ярослава Мудрого.
    Висловлюємо щиру вдячність усім авторам, які надали матеріали для оприлюднення в збірнику, а також фахівцям, які взяли участь у його виданні, та запрошуємо вчених і практиків до підготування статей у наступний випуск.

Отримано в дар від Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого

Ш141.4
П324

Пилипчук Д. П.

Болять мені загублені слова... : Мій додаток до першого тому Словника української мови у двадцяти томах

/ Д. П. Пилипчук. - вид. друге, доповн. - Біла Церква : Білоцерківська книжкова фабрика, 2013. - 856 с. - 50.00

      Книга містить ґрунтовний аналіз проблеми авторських ілюстрацій в новому двадцятитомовому академічному тлумачному Словнику української мови, видання якого розпочато 2010 р. Автор пропонує лексикографам понад вісім тисяч авторських ілюстрацій до п'яти з половиною тисяч слів. Для ілюстрування використано твори багатьох десятків авторів – від Григорія Сковороди до Євгена Пашковського. Майже всі запропоновані ілюстрації вводяться в науковий обіг уперше. Значну частішу проілюстрованих тут слів у реєстрі першого тому СУМ-20 взагалі не представлено. Крім того, автор подає переліки багатьох тисяч інших слів, «загублених» у поважних українських словниках останнього сорокаріччя.

Отримано в дар


Ш5(4Укр)
Ш379

Шевченко на всі віки: образ Великого Кобзаря в художніх і художньо-документальних творах : бібліографічний покажчик 1861-2013

/ уклад. О.М. Куцевол. - Вінниця : ПП Балюк І.Б., 2014. - 348 с. - 90.00

      У бібліографічному покажчику подано художні твори різних жанрів та художньо-документальні видання – мемуарні, епістолярні й документальні матеріали – про життя і творчість Тараса Шевченка, що вийшли друком упродовж 1861-2013 років. Видання адресоване вченим-літературознавцям, викладачам ВНЗ, учителям, бібліотекарям, організаторам позакласної виховної роботи, студентам, учням, а також усім, хто зацікавлений життєтворчістю великого сина українського народу.

Отримано в дар від Благоді́йного фонду «Сейбр-Світло».

Ш141.2
Р894

Русский язык и литература: проблемы изучения и преподавания : сб. науч. работ

/ под общ. ред. Л.А. Кудрявцевой. - К., 2014. - 294 с. - 80.00
   Сборник посвящен разнообразным аспектам лингворусистики, медиалингвистики, литературоведения, особенностям преподавания русского языка и литературы в школе и вузе в условиях би- и полилингвизма, а также проблемам преподавания русского языка как иностранного.
      Для преподавателей высших и средних учебных заведений, научных работников. аспирантов, студентов-филологов, а также для всех интересующихся вопросами русского языка.

Отримано в дар от Украинской ассоциации преподавателей русского языка и литературы.

Ш141.4-923
Ш262

Шарманова Н. М.

Етнолінгвістика : навч. посіб. для студ. фак. укр. філол.

/ Н. М. Шарманова ; за ред. Ж.В. Колоїз. - Кривий Ріг : НПП Астерікс, 2015. - 192 с. - 62.00      Навчальний посібник розкриває систему теоретичної і практичної підготовки майбутнього словесника з актуальних питань української етнолінгвістики. Теоретичний курс дає змогу опанувати процеси категоризації й концептуалізації світу, репрезентованих у мовному просторі як генераторі й інтегративному носієві універсальної та ідіоетничної інформації, смислове ядро якої генетично пов'язане з концептосферою української лінгвокультури, етнічними образами, міфологемами, архетипами, національними символами й ціннісно-смисловою парадигмою української ментальності. Запропонований практикум спрямований на засвоєння специфіки лінгвальних одиниць в епідигматиці мовної свідомості, що зберігає образ світу, сформований у соціально-культурних аналах історичної пам'яті народу як аксіологічний інваріант етнолінгвістичної моделі «мова – нація – культура». Навчально-методичні матеріали спрямовані на осмислення студентами національних ментально-лінгвальних комплексів у світлі єдиного етнокультурного простору, який моделює фрагменти україномовної картини світу.
       Для студентів філологічних спеціальностей вищих навчальних закладів.

Отримано в дар від ДВНЗ "Криворізький національний університет".

Ш141.4-211
К61

Колоїз Ж. В.

Неузуальне словотворення : монографія

/ Ж. В. Колоїз. - Кривий Ріг : НПП Астерікс, 2015. - 157 с. - 50.00    У монографії досліджено словотворчий потенціал мовної системи, охарактеризовано оказіоналізми як результати відповідних словотворчих актів, що демонструють той чи той спосіб продукування. Репрезентовано інвентаризацію способів неузуального словотворення, що передбачає узуальні та неузуаяльні різновиди. Узуальні способи продукування оказіоналізмів проаналізовано як елементарні, або некомбіновані (префіксальний, суфіксальний, постфіксальний, власне основоскладання) та неелементарні, або комбіновані (префіксально-суфіксальний, префіксально-постфіксальний суфіксально-постфіксальний, префіксально-суфіксально-постфіксальний, складносуфіксальний). Важливий акцент зроблено на диференціації таких неузуальних різновидів, як-от: емансипація афікса або сегмента, субституція, контамінація, через ступеневе продукування, гендіадіс, голофразис.
       Книжка призначена для науковців-філологів, аспирантів учителів-словесників, студентів, усіх, хто цікавиться неологічними проблемами.

Отримано в дар від ДВНЗ "Криворізький національний університет".

Ш141.4
Д 304

Демиденко Г.

Паралінгвальні фразеологізми в українській етнокультурі : монографія

/ Г. Демиденко. - Кривий Ріг : НПП Астерікс, 2014. - 176 с. - 60.00

     У монографії вміщено теоретичний матеріал, який охоплює питання пов'язані з паралінгвальними явищами, їх вербалізацією й насамперед фразеологізацією. Через фрагменти прототипових ситуацій спілкування, здебільшого завдяки відтворенню виражальних рухів, жестів, мімічних дій, пантомімічних комбінацій, просодичних властивостей мовців досліджено генезу фразеологізмів, маркованих етнокультурою українців. З'ясовано суть поняття «паралінгвальний фразеологізм», проаналізовано основні параметри й класифікаційні схеми невербальної комунікації, які дали змогу диференціювати паралінгвальні сталі звороти на кінематичні (мімічні миремічні, жестові, пантомімічні) і фонаційні. На основі лінгвокульторологічних напрацювань, з урахуванням наукового доробку в царині етнофразеолоії, етнопсихології, лінгвістики емоцій, із залученням лінгвістичних механізмів доведено культурну детермінованість українських паралінгвальних фразем на східнослов'янському мовному тлі.
    Для студентів філологічних спеціальностей вищих навчальних закладів, аспірантів, викладачів, усіх, хто цікавиться проблемами взаємозв'язку мови та культури.

Отримано в дар від ДВНЗ "Криворізький національний університет".

Ч612(4Че)
Х917

Хрестоматія практик громадської журналістики часів Євромайдану : зб. статей та матеріалів

/ уклад. І.О. Гаврада. - Чернівці, 2014. - 136 с.
     До хрестоматії включено матеріали, які мають на меті продемонструвати силу соціальних мереж та громадської журналістики на прикладі подій Євромайдану. Книга підготовлена в рамках проекту "Громадська журналістика як спосіб ефективної комунїкації (для представників громадського сектору)", за сприяння Національного Фонду підтримки демократії (National Endowment for Democracy).
     Видання рекомендоване для громадських активістів, викладачів, студентів, представників молодіжних рухів та небайдужих і активних громадян.

Отримано в дар від Українського Народного Дому м.Чернівці.

Щ123(4Че)
P75

Plicka K.

Prazsky Hrad = Пражский Кремль

/ Karel Plicka. – Praha : Orbis, 1972. – 230 p. – 20.00

Отримано в дар

Щ335.42
Б799

Большой балет. Балет Большого театра СССР

/ под ред. В.А. Бони, сост. Г.М. Запевалова. – М. : Изд-во "Планета", 1981. – 272 с. – (Человек и творчество). – 75.00

Отримано в дар

Т3(4Укр-4К)я6
К384

Кириченко Е. И.

Київ вчора, сьогодні, завтра : Фотоальбом. Т.1

/ упоряд. В.Д. Єрмаков; авт. тексту Олеся Кравець. – К. : Вид-во "Мистецтво", 1982. – 151 с. – Вкладено у футляр. – 10.00


      Пропонований читачеві фотоальбом – перша частина двотомного видання, "Київ вчора, сьогодні, завтра", підготовлено до 1500-річного ювілею Києва. Близько ста документальних фотографій, вміщених у цьому томі, відтворюють обличчя міста у минулому столітті й початку нинішнього.

Отримано в дар

Т3(4Укр-4К)я6
К384

Кириченко Е. И.

Київ вчора, сьогодні, завтра : Фотоальбом. Т.2

/ упоряд. В.Д. Єрмаков; фото Б.О. Мінделя; авт. тексту Олеся Кравець. – К. : Вид-во "Мистецтво", 1982. – 243 с. – Вкладено у футляр. – 16.00


      Пропонований читачеві фотоальбом – друга частина двотомного видання "Київ вчора, сьогодні, завтра", підготовлено до 1500-річного ювілею Києва. Столиця Радянської України, місто-герой, нагороджене Золотою Зіркою та двома орденами Леніна, великий індустріальний, науковий і культурний центр країни, місто новобудов, унікальних історичних пам'яток, садів і парків – таким постає Київ на сторінках видання.

Отримано в дар

Щ113(4Рос) К431

Кириченко Е. И.

Русская архитектура 1830-1910-х годов

/ Евгения Ивановна Кириченко. – изд. второе, исправл. и дополн. – М. : Искусство, 1982. – 400 с. – 60.00
      В книге сделана попытка проанализировать на материале русского зодчества специфику и своеобразие стилевых систем эклектики и модерна, выявить ряд закономерностей, присущих архитектуре каждого из двух рассматриваемых периодов, показать их историческое место в мировом архитектурном процессе, вскрыть диалектику взаимосвязи и взаимозависимости планов содержания и выражения, их неповторимые конкретные особенности. Архитектурные направления и стилевые системы зодчества XIX – начала XX в. рассматриваются в контексте идейно-художественных и социально-исторических устремлений времен как их неотъемлемая часть.

Отримано в дар

Щ101.3(4Рос)
В752

Воронихина А. Н.

Виды залов Эрмитажа и Зимнего Дворца в акварелях и рисунках художников середины ХІХ века

/ Анна Николаевна Воронихина. – М. : Искусство, 1983. – 236 с. – 70.00      Акварели и рисунки, публикуемые в этом издании, фиксируют архитектурные виды, декоративное убранство, экспозицию картин Эрмитажа и Зимнего дворца середины XIX века и тем самым являются ценными историческими документами. Работы выполнены мастерами "видописцами", или "перспективистами", как определяли этот жанр творчества в те времена, мастерами, свободно владеющими техникой акварели и рисунка. Публикуемые произведения представляют несомненную художественную ценность. Текст посвящен истории создания того или иного зала, содержит информацию об архитекторах, художниках, мастерах, работавших над убранством Зимнего дворца и Эрмитажа.

Отримано в дар

Щ12(4Рос)
П386

Плешанова И. И.

Древнерусское декоративно-прикладное искусство в собрании Государственного Русского музея

/ Изилла Ивановна Плешанова, Л. Д. Лихачева. – Л. : Искусство, 1985. – 224 с. – 70.00


    Собрание древнерусского прикладного искусства (XII - XVII вв.) в Государственном Русском музее является во многом уникальным. Настоящее издание знакомит с лучшими образцами коллекции – произведениями ювелирного искусства, мелкой пластики, изделиям шитья, работами из кости, камня, дерева, драгоценных и простых металлов. Альбомная часть издания сопровождается подробным научным каталогом публикуемых произведений. Подарочное издание рассчитано на специалистов и всех интересующихся искусством.

Отримано в дар

Щ143(4Іта)
П804

Прокопп М.

Итальянская живопись ХIV века

/ Мария Прокопп ; пер. с венгер. Н. Мишоновой. - Будапешт : Изд-во "Корвина", 1988. – 152 с. (с ил.). – (Великие эпохи живописи). – 50.00

Отримано в дар

ББК Ш6(4Укр)6+Т3(4Укр)6
В42

Відверто про Україну (Запоріжжя, Кіровоград, Херсон, Чернівці): збірник есе та матеріалів. Відом. про відпов.: уклад. Є.Ю. Олійник. - Чернівці : 2014. - 88 с.


     До збірника включено матеріали (есе, замітки в блогах, вірші, фото, та малюнки), підготовлені молодими людьми в рамках проекту "Долаємо стереотипи. Молодь єднає Україну!". Автори – це молоді люди віком 16-25 років, якіі проживають в Запорізькій, Кіровоградській, Херсонській та Чернівецькій областях. Учасники проекту відвідали чотири зазначені міста, спілкувались з різними людьми, знайомились з архітектурою. Власні враження оформили в роботах, які увійшли до збірника.
   Видання буде цікавим для громадських активістів, викладачів, студентів, учнів та тим, хто досліджує культуру, історію, географію України. Видання здійснено в рамках проекту за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.
      Мета проекту: Програма обміну між молодіжними активістами південно-східної, центральної та західної України. Дослідження стереотипів молоді з різних регіонів України щодо взаємного сприйняття. Спроба долання власних негативних стереотипів, формування спільного патріотичного бачення України.

Отримано в дар від Українського Народного Дому м.Чернівці© 2017 Запорізький національний університет