Наукова бібліотека

Запорізького національного університету

Реєстрація DOI для фахових видань ЗНУ


Впровадження системи цифрових ідентифікаторів об’єктів DOI в ЗНУ

Запорізький національний університет став членом асоціації PILA (Publishers International Linking Association, Inc., Міжнародна асоціація видавців наукової літератури) і отримав офіційний код видавця – префікс і відтепер має усі необхідні повноваження для присвоєння цифрових ідентифікаторів DOI.

DOI – це унікальне гіперпосилання (шлях до публікації), є усталеним і не залежить від зміни видавця, хостінгу чи назви видання: за допомогою DOI користувач має за один крок дійти до потрібної публікації.

Система DOI створена для ідентифікації будь-якого змісту у цифровому середовищі (причому, сам зміст не обов’язково має бути цифровим: DOI розшифровується як «цифровий ідентифікатор об’єкта», а не як «ідентифікатор цифрового об’єкта». Унікальний код DOI, на відміну від бібліографічного посилання, може бути розпізнаний без помилок при пошуку в мережі Інтернет. Зробивши запит на веб-сайті організації CrossRef (www.crossref.org) за цифровим ідентифікатором DOI, можна отримати не тільки опис статті, а й посилання на її повний текст.

Реєстрація DOI для фахових видань ЗНУ (презентація)
ЗАВАНТАЖИТИ

Таблиця для подання DOI
ЗАВАНТАЖИТИ
© 2017 Запорізький національний університет