Генконсул Німеччини Детлеф Вольтер: запорізькі побратими Німеччини – унікальне явище


Минулої п'ятниці, 14 листопада, в Запорізькому національному університеті відбулася зустріч студентів з Генеральним консулом Німеччини в Україні Детлефом Вольтером. Німецький гість розповів про співпрацю України з Німеччиною, про взаємини Запоріжжя і його міст-побратимів – Оберхаузена і Магдебурга. Консул зазначив, що це унікальне явище в Україні, коли у одного міста одразу два побратими: "Наприклад, у Дніпропетровська поки немає жодного", – акцентував увагу студентів дипломат.

     Природно, що тема війни на сході України не могла залишитися осторонь обговорення. Відповідаючи на запитання студента історичного факультету про те, як поведе себе Німеччина в разі агресії Росії по відношенню до членів НАТО – країн Балтії, гість помітив:
     – Так, балтійські країни – члени НАТО. До такої ситуації необхідно бути підготовленим. Наступ на Балтію, я говорю теоретично, є наступом на Німеччину. Це суть альянсу НАТО. Але такий наступ малоймовірний. Потрібно робити все, щоб відбулася деескалація. Тому ми вирішили робити санкції поетапно. Після кожного кроку ми даємо час Росії подумати і ще раз подумати. Ми не хочемо, щоб виникла ситуація початку Першої світової війни, коли держави і армії практично автоматично вступили у війну. У XXI столітті таке неприпустимо. Ми впевнені, що молоді люди, як і ви, в Росії і в Москві цього не хочуть.
     Розвиваючи тему агресії Росії в Україні, Детлеф Вольтер заявив, що чим довше протистояння триває, тим складніше буде вирішення конфлікту;
     – Ми працюємо для того, щоб якомога раніше почати процес врегулювання, відновити контроль над зоною, звідки зараз привозять важку зброю. Наглядом за цим процесом займається ОБСЄ. Ми дотримуємося позиції, що треба починати політичний діалог.
     Як зазначив Генеральний консул, німці підтримують прагнення України стати європейською країною, в Німеччині підвищився інтерес до української культури. Учасників зустрічі хвилювало питання євроінтеграції України. Які шанси, що Україна вступить до Євросоюзу? Коли це відбудеться? Питання виявилися складними і для Генерального консула, але відповідав він на них відверто.
     – Це складне питання для мене, тому що я хотів би бути відвертим з вами. Асоціація з ЄС – це не вступ до ЄС, це підготовка. Всі норми і правила ЄС написані на 300 тисячах сторінок.
     Ви знаєте, що неможливо змінити рівень життя людей за ніч. Це просто неможливо. Це довгий процес. Вступ до ЄС потрібно підготувати, – резюмував Детлеф Вольтер.


Олег ШЕМЧУК,
фото автора
© 2017 Запорізький національний університет