Викладач ЗНУ отримав найвищу відзнаку працівника освіти України


     Декану факультету журналістики ЗНУ Володимиру Манакіну присвоєно звання «Заслуженого працівника освіти України», найвищу відзнаку для педагога. Державну нагороду йому вручили на мітингу з нагоди 25-ї річниці незалежності України.
     «Хоч ця нагорода є персональною, я не можу сказати, що вона лише моя. Я не відокремлюю її від Запорізького національного університету і мого рідного факультету журналістики. Якщо мене нагороджують як представника вищого навчального закладу, значить ЗНУ на це заслуговує, і факультет журналістики знаходиться на дуже високому освітянському рівні», – підкреслив Володимир Манакін.
     Зазначимо, Володимир Манакін є автором понад 180 наукових і науково-методичних праць, серед яких 5 монографій, навчальні посібники з грифом МОН України, видані у провідних вітчизняних і закордонних видавництвах. Зокрема, за одним із останніх його навчальних посібників «Мова і міжкультурна комунікація» студенти українських вишів різних спеціальностей опановують новий для вітчизняної вищої школи академічний курс з міжкультурної комунікації. Крім того, він очолює відому в Україні та за її межами наукову школу із зіставного мовознавства.
     Саме під керівництвом Володимира Манакіна на філологічному факультеті ЗНУ виокремили спеціальність «Журналістика» і створили на її базі факультет, де нині готують професійних «акул пера».
     Володимир Манакін є ініціатором і керівником з участі факультету в конкурсах на одержання міжнародних фінансових грантів, які спрямовані на впровадження інноваційних навчальних проектів. Визнаними в Україні та за її межами стали проекти з навчання новітнім медіа на базі студентського інтернет-порталу та навчання тележурналістики на базі оснащеної сучасним обладнанням власної телестудії, що на сьогодні є однією з найкращих серед інших університетів. Значною подією для університету й області стало одержання у 2015 році гранту Посольства США в Україні з навчання медіаграмотності. За його ініціативи на факультет систематично запрошуються іноземні фахівці. Гарною традицією, зокрема є щорічне викладання на факультеті професорів США в рамках Програми імені Фулбрайта.
     Декан факультету постійно опікується втіленням стратегічного напрямку Запорізького національного університету з опанування викладачами та студентами іноземних мов і підвищення завдяки цьому професійного рівня викладачів і студентів через різноманітні можливості стажування та паралельного навчання за кордоном. Він і сам є володарем гранту Програми США ім. Фулбрайта (Ілінойський університет у Чикаго, 2007-2008 роки), гранту з адміністрування вищої школи Програми ІВЕХ (США, 2010 рік), учасником Програми Темпус. А відомі університети Великобританії, США, Китаю, Лаосу, Польщі, Болгарії, Угорщини, Німеччини, Іспанії, інших країн запрошували Володимира Миколайовича викладати у себе.
© 2017 Запорізький національний університет