Запорізький національний університет

Наукова бібліотека

Довідка для читачів, електронні книги, каталоги,
ресурси Інтернет, новини бібліотеки
Запорізький національний університет Сайт ЗНУ    Перейти на сторінку бібліотеки Головна сторінка    Довідка Довідка   

Наукова бібліотека 

Статті 


Статті / Викладач ЗНУ отримав найвищу відзнаку працівника освіти України

Викладач ЗНУ отримав найвищу відзнаку працівника освіти України

// Запорозька Січ. – 2016. – 3 вересня (№ 162). – С. 8


     Декану факультету журналістики ЗНУ Володимиру Манакіну присвоєно звання «Заслуженого працівника освіти України», найвищу відзнаку для педагога. Державну нагороду йому вручили на мітингу з нагоди 25-ї річниці незалежності України.
     «Хоч ця нагорода є персональною, я не можу сказати, що вона лише моя. Я не відокремлюю її від Запорізького національного університету і мого рідного факультету журналістики. Якщо мене нагороджують як представника вищого навчального закладу, значить ЗНУ на це заслуговує, і факультет журналістики знаходиться на дуже високому освітянському рівні», – підкреслив Володимир Манакін.
     Зазначимо, Володимир Манакін є автором понад 180 наукових і науково-методичних праць, серед яких 5 монографій, навчальні посібники з грифом МОН України, видані у провідних вітчизняних і закордонних видавництвах. Зокрема, за одним із останніх його навчальних посібників «Мова і міжкультурна комунікація» студенти українських вишів різних спеціальностей опановують новий для вітчизняної вищої школи академічний курс з міжкультурної комунікації. Крім того, він очолює відому в Україні та за її межами наукову школу із зіставного мовознавства.
     Саме під керівництвом Володимира Манакіна на філологічному факультеті ЗНУ виокремили спеціальність «Журналістика» і створили на її базі факультет, де нині готують професійних «акул пера».
     Володимир Манакін є ініціатором і керівником з участі факультету в конкурсах на одержання міжнародних фінансових грантів, які спрямовані на впровадження інноваційних навчальних проектів. Визнаними в Україні та за її межами стали проекти з навчання новітнім медіа на базі студентського інтернет-порталу та навчання тележурналістики на базі оснащеної сучасним обладнанням власної телестудії, що на сьогодні є однією з найкращих серед інших університетів. Значною подією для університету й області стало одержання у 2015 році гранту Посольства США в Україні з навчання медіаграмотності. За його ініціативи на факультет систематично запрошуються іноземні фахівці. Гарною традицією, зокрема є щорічне викладання на факультеті професорів США в рамках Програми імені Фулбрайта.
     Декан факультету постійно опікується втіленням стратегічного напрямку Запорізького національного університету з опанування викладачами та студентами іноземних мов і підвищення завдяки цьому професійного рівня викладачів і студентів через різноманітні можливості стажування та паралельного навчання за кордоном. Він і сам є володарем гранту Програми США ім. Фулбрайта (Ілінойський університет у Чикаго, 2007-2008 роки), гранту з адміністрування вищої школи Програми ІВЕХ (США, 2010 рік), учасником Програми Темпус. А відомі університети Великобританії, США, Китаю, Лаосу, Польщі, Болгарії, Угорщини, Німеччини, Іспанії, інших країн запрошували Володимира Миколайовича викладати у себе.
Час останньої зміни: 2016-09-06 08:49:21