«З відданістю України в серці»


     14 жовтня наша Батьківщина відзначала День захисника України – свято пам'яті про наших гордих предків, які пером і словом, вогнем і мечем виборювали право на незалежність рідної держави, усіх героїв сьогодення, які хоробро боронять кордони України; свято Покрови – покровительки українського козацтва та українських військових; День українського козацтва – свято вшанування козацької звитяги. І дуже символічно, що саме 14 жовтня Запоріжжя, уславлений козацький край, відзначає і День визволення від фашистсько-німецьких загарбників у часи Другої світової війни.
     Напередодні цих свят другокурсники філологічного факультету Запорізького національного університету під керівництвом куратора Ірини Бакаленко вже традиційно завітали в гості до своїх колег – учнів 2-Б класу Запорізької загальноосвітньої школи № 97 – та взяли участь у проведенні урочистого заходу «З відданістю Україні в серці».
     Мультимедійна презентація про історію виникнення та значення свят допомогли учням поринути у глибини вікової історії нашої країни: часи перемог славного українського козацтва та вшанування Покрови як покровительки українського війська, грізні роки Другої Світової війни та складні часи сьогодення. А із розповіді класного керівника – Юлії Шпак – учні дізналися багато цікавої інформації про свято Покрови, українське козацтво та сучасне Свято захисника України.
     Студентки Юлія Браженко, Тетяна Зибенкова, Єлизавета Кучеренко, Маргарита Петрова та Тетяна Шатова розповіли дітям про тих, хто врятував людство від навали нацизму та віддав свої життя за перемогу над ворогом, поліг, здобуваючи мир у світі, та тих, хто визволяв наш рідний край – місто Запоріжжя. Вірші, прочитані студентами, переконали учнів у тому, що ми повинні вшановувати всіх, хто пройшов через жахливі випробування та відстояв мир для майбутніх поколінь.
     Продовжилося свято вікториною та конкурсами: учні були об'єднані в три команди, відповідали на різноманітні запитання і готували газети-колажі про свята, які відзначають 14 жовтня. Презентація стіннівок об'єднала і школярів, і студентів у боротьбі за перемогу у конкурсі, але перемогла «дружба», а газети-колажі стали окрасою школи.
     Підсумком свята стало написання школярами побажань миру, злагоди та добробуту Україні на паперових листівках-голубах – символах миру, які прикрасили карту нашої країни.
     Метою таких заходів, на думку Ірини Бакаленко, є виховання патріотизму в душах підростаючого покоління, любові до рідної землі, до історичного минулого своєї держави, поваги до захисників української землі, почуття гідності та відповідальності перед своїм народом. Сьогоднішнє й наступні покоління назавжди збережуть глибоку вдячність захисникам України за їхню мужність, героїзм, самопожертву заради миру, свободи і життя.
© 2017 Запорізький національний університет