"Школа філологічних наук" для вчителів почала свою роботу


     Серед учителів нашого міста великою популярністю користується «Школа філологічних наук», що вже не перший рік діє на базі філологічного факультету Запорізького національного університету. Перше в цьому навчальному році засідання Школи для вчителів української мови і літератури, російської мови і зарубіжної літератури зібрало понад 80 представників середньої ланки освіти. Організатори заходу – співробітники філологічного факультету ЗНУ та фахівці Науково-методичного центру Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради.
     Засідання розпочалося інформаційним повідомленням доцента кафедри української літератури Олесі Слижук про започаткований філологічним факультетом конкурс буктрейлерів для учнів запорізьких шкіл.
     Декан філологічного факультету, професор Тамара Хом'як побажала всім учасникам зустрічі творчих успіхів та плідної співпраці.
     Після офіційної частини вчителі взяли участь у засіданні двох філологічних секцій: «Української мови і літератури» та «Російської мови і зарубіжної літератури».
     Перед учителями української мови і літератури виступила професор кафедри української літератури Валентина Кравченко, котра зацікавила присутніх темою «Нове в шевченкознавстві».
     Доповідь доцента кафедри української мови Ірини Ільченко «Антропонімія Надвеликолужжя» привернула увагу присутніх до розмаїття прізвищ, що ідентифікують кожного з нас і народ в цілому.
     Завідувач кафедри російської філології, професор Ірина Павленко свій виступ присвятила темі вивчення фольклору на уроках зарубіжної літератури, звернула увагу на презентацію фольклорного матеріалу та надала рекомендації вчителям щодо особливостей роботи з фольклорним матеріалом. Доцент кафедри російської філології Оксана Темна доповіла про художню своєрідність оповідання «Дамаскин» М. Павича у контексті літератури постмодернізму. Вчителі також ознайомилися з новітніми ресурсами бібліотеки ЗНУ.
     На думку координатора «Школи філологічних наук» Ірини Бакаленко, постійна співпраця викладачів університету із вчителями-філологами є вагомим внеском у підвищення ефективності та результативності навчально-виховного процесу в школах міста.
     У цьому навчальному році заплановано проведення ще двох засідань «Школи філологічних наук», а після завершення її роботи всі учасники отримають сертифікати.
© 2017 Запорізький національний університет