Запорізький національний університет

Наукова бібліотека

Довідка для читачів, електронні книги, каталоги,
ресурси Інтернет, новини бібліотеки
Запорізький національний університет Сайт ЗНУ    Перейти на сторінку бібліотеки Головна сторінка    Довідка Довідка   

Наукова бібліотека 

Статті 


Статті / Написанням радіодиктанту ліцеїсти підтримали україномовний простір

Написанням радіодиктанту ліцеїсти підтримали україномовний простір

/ Диктант читав випускник ЗНУ О. Авраменко / В. Герасін // Запорозька Січ. – 2016. – 10 лист. (№ 205-207). – С. 19


     Учора, в День української писемності та мови, у Запорізькому класичному ліцеї понад 100 учнів різного віку писали диктант, що диктували в прямому ефірі Українського радіо.
     Кожного року в цей день наш ліцей долучається до написання радіодиктанту, – розповідає учитель української мови та літератури Оксана Захлюпана. – Так ми популяризуємо українську мову, прищеплюємо любов до слова та рідної писемності. Цей захід проходить за ініціативи департаменту освіти Запорізької міськради і практикується у класичному ліцеї вже багато років поспіль. Не в останню чергу завдяки цьому диктанту наші учні отримують досить високі результати з української мови на зовнішньому оцінюванні. За підсумками радіодиктанту учні отримують оцінки.
     За інформацією організаторів радіодиктанту, його текст, як завжди, був створений на замовлення Українського радіо без будь-якої авторської пунктуації – лише закріплені правописом розділові знаки із загальною кількістю слів, що не перевищує 160.
     Нагадаємо, що Свято встановлено 9 листопада 1997 року, коли Президент України Леонід Кучма на підтримку і ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства видав Указ №1241/97 «Про День української писемності та мови».
     В Указі зазначено: «Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця». У День української писемності та мови на Українському радіо традиційно відбувається радіодиктант національної єдності. Цю акцію започатковано 2000 року.
     До речі, читав диктант наш земляк – випускник Запорізького педагогічного училища №1 та Запорізького національного університету, а нині – один із найпомітніших дослідників і популяризаторів української мови Олександр Авраменко
Час останньої зміни: 2016-11-14 05:52:54