Написанням радіодиктанту ліцеїсти підтримали україномовний простір


     Учора, в День української писемності та мови, у Запорізькому класичному ліцеї понад 100 учнів різного віку писали диктант, що диктували в прямому ефірі Українського радіо.
     Кожного року в цей день наш ліцей долучається до написання радіодиктанту, – розповідає учитель української мови та літератури Оксана Захлюпана. – Так ми популяризуємо українську мову, прищеплюємо любов до слова та рідної писемності. Цей захід проходить за ініціативи департаменту освіти Запорізької міськради і практикується у класичному ліцеї вже багато років поспіль. Не в останню чергу завдяки цьому диктанту наші учні отримують досить високі результати з української мови на зовнішньому оцінюванні. За підсумками радіодиктанту учні отримують оцінки.
     За інформацією організаторів радіодиктанту, його текст, як завжди, був створений на замовлення Українського радіо без будь-якої авторської пунктуації – лише закріплені правописом розділові знаки із загальною кількістю слів, що не перевищує 160.
     Нагадаємо, що Свято встановлено 9 листопада 1997 року, коли Президент України Леонід Кучма на підтримку і ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства видав Указ №1241/97 «Про День української писемності та мови».
     В Указі зазначено: «Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця». У День української писемності та мови на Українському радіо традиційно відбувається радіодиктант національної єдності. Цю акцію започатковано 2000 року.
     До речі, читав диктант наш земляк – випускник Запорізького педагогічного училища №1 та Запорізького національного університету, а нині – один із найпомітніших дослідників і популяризаторів української мови Олександр Авраменко
© 2017 Запорізький національний університет