Запорізький національний університет

Наукова бібліотека

Довідка для читачів, електронні книги, каталоги,
ресурси Інтернет, новини бібліотеки
Запорізький національний університет Сайт ЗНУ    Перейти на сторінку бібліотеки Головна сторінка    Довідка Довідка   

Наукова бібліотека 

Статті 


Статті / Оксана Забужко знову влізла в танк

Оксана Забужко знову влізла в танк

/ Презентація нової збірки «Диптих 2008 року» у ЗНУ / В. Кириленко // Запорозька Січ. – 2016. – 15 листопада (№ 209). – С. 8


Відома українська письменниця Оксана Забужко нещодавно у Запоріжжі презентувала нову збірку актуальної публіцистики «І знов я влізаю в танк». Назвою книжки, до якої ввійшли статті, есе, інтерв'ю та спогади, написані й опубліковані в 2012-2016 рр., став рядок з її вірша «Диптих 2008 року».
     Ми потроху приходимо до усвідомлення, що для вільного народу стратегією виживання є не мовчання, а мовлення. Творчість Оксани Забужко – для тих, хто не уникає чесних відповідей на нагальні питання і переймається викликами, які ставить сьогодення. Навздогін Книжковій толоці, на зустрічі зі студентами Запорізького національного університету, автор підкреслила, що «письменник в умовах інформаційної війни опиняється на передовій». – Книжкова толока стала новою появою Запоріжжя на культурній мапі, – говорить Оксана Забужко. – Я дуже хотіла, щоб мій приїзд вважався частиною цієї, без перебільшення, визначної події. Адже зі старту ваш фестиваль увійшов у трійку найбільших літературних подій України.
     Зала ЗНУ, де проходила зустріч з однією із провідних авторів сучасності була заповнена вщерть. Частина з її оповідань уже відомі читачеві, натомість близько половини вперше надруковані українською.
     Як говорить Оксана Забужко, «поки всі сперечалися про Brexit і майбутнє ЄС, я в іншому кутку земної кулі дописувала обіцяне есе. Текст вийшов великий і, що називається, концептуальний, про життєві перспективи народів у XXI ст., і про «золоту акцію України» в цій війні, щоб «нам її здуру не віддати, як індіанці колись завойовникам свою землю... за вагончик зачумлених ковдр».
     Біда з історією, одначе, в тому, що, коли її уроків не засвоєно, рано чи пізно вона неминуче поверне прогульників назад у той самий клас, перескладати провалений іспит. Бо згублена країна – то річ, мабуть, важливіша, ніж «метелик у Бредбері». То все минуще, а Україна – вічна».
     Новітня письменниця порадила молоді частіше вимикати телевізор, виходити на вулицю, спілкуватися з людьми, дивитися на небо, читати більше хороших книг і слухати хорошу музику. «Такі речі очищають свідомість від маніпуляцій, такі речі знаходяться між Майданом і матрицею», – підкреслила вона.
     Словом, сперечатися із Забужко нема сенсу, – текст у збірці «І знов я влізаю в танк» густий, щільний, читати треба все. Це про інформаційну війну, але не ту, про яку говорять по телевізору, а реальну. Глибокі роздуми автора допоможуть читачеві зробити свій крок до «визволення» власної думки, усвідомлення сенсу доби, в яку нам випало жити. Щоб у кінцевому підсумку, прочитавши цю книжку, відчути себе сильнішим, і просто бути небайдужим українцем, щоб урятувати державу.
Час останньої зміни: 2016-11-22 01:29:56