«Україна на зламі тисячоліть»


     Шістнадцятий диктант національної єдності написали тисячі українців.
     У День української писемності та мови, 9 листопада, у кожному місті країни дорослі й діти взяли до рук зошит і ручку та сіли за парти писати диктант. У Запоріжжі, наприклад, обласна наукова бібліотека зібрала у своїй залі кілька десятків людей, мотивованих як духом єднання, так і бажанням перевірити власну грамотність.
     Щороку ця традиція стає все популярнішою: диктант писали у бібліотеках, школах, університетах, офісах, удома на кухні – всюди, де тільки можна було знайти радіо, телевізор чи доступ до Інтернету. Ба, більше, знавці української мови з Німеччини, Бельгії, Великої Британії, Канади, Аргентини, Литви, Норвегії, Польщі, Швеції, Франції, Росії, Білорусі, Молдови, Таїланду також у цей день уже не вперше встановили дистанційний зв'язок з українською столицею, аби відчути себе ближче до України.      Вже за лічені хвилини після закінчення диктанту ентузіасти наводнили Facebook фотографіями своїх рукописів, у коментарях виправляючи помилки одне одного.
     Цьогоріч диктант «Україна на зламі тисячоліть» був традиційно проведений з ініціативи «Українського радіо». Рівно об 11.30 з Києва почалась трансляція диктанту у виконанні відомого мовознавця та телеведучого Олександра Авраменка, який також є і автором тексту. Сучасним телеглядачам він відомий своїми ранковим уроками української мови на телеканалі «1 + 1», де дійсно цікаво і невимушено пропагує грамотне використання мови. А його остання книга «100 експрес-уроків української» уже завоювала неймовірну кількість захоплених відгуків.
     Сам пан Авраменко, до речі, є нашим із вами земляком і випускником Запорізького національного університету. Він радо зголосився поспілкуватись із запоріжцями на сторінках наступного номеру «МИГа» про його бачення сучасної мовної ситуації.
     А тим часом ми можемо винести для себе ще один важливий урок, якого мав навчити нас диктант єдності: у будь-якому єднанні людей задля спільної мети головне – не списувати у сусіда, а подумати своєю головою. і серцем.
© 2017 Запорізький національний університет