Запорізький національний університет

Наукова бібліотека

Довідка для читачів, електронні книги, каталоги,
ресурси Інтернет, новини бібліотеки
Запорізький національний університет Сайт ЗНУ    Перейти на сторінку бібліотеки Головна сторінка    Довідка Довідка   

Наукова бібліотека 

Статті 


Статті / «Україна на зламі тисячоліть»

«Україна на зламі тисячоліть»

/ Шістнадцятий диктант національної єдності написали тисячі українців : читав диктант випускник ЗНУ / К. Пономаренко // МИГ. – 2016. – 17 ноября (№ 46). – С. 34


     Шістнадцятий диктант національної єдності написали тисячі українців.
     У День української писемності та мови, 9 листопада, у кожному місті країни дорослі й діти взяли до рук зошит і ручку та сіли за парти писати диктант. У Запоріжжі, наприклад, обласна наукова бібліотека зібрала у своїй залі кілька десятків людей, мотивованих як духом єднання, так і бажанням перевірити власну грамотність.
     Щороку ця традиція стає все популярнішою: диктант писали у бібліотеках, школах, університетах, офісах, удома на кухні – всюди, де тільки можна було знайти радіо, телевізор чи доступ до Інтернету. Ба, більше, знавці української мови з Німеччини, Бельгії, Великої Британії, Канади, Аргентини, Литви, Норвегії, Польщі, Швеції, Франції, Росії, Білорусі, Молдови, Таїланду також у цей день уже не вперше встановили дистанційний зв'язок з українською столицею, аби відчути себе ближче до України.      Вже за лічені хвилини після закінчення диктанту ентузіасти наводнили Facebook фотографіями своїх рукописів, у коментарях виправляючи помилки одне одного.
     Цьогоріч диктант «Україна на зламі тисячоліть» був традиційно проведений з ініціативи «Українського радіо». Рівно об 11.30 з Києва почалась трансляція диктанту у виконанні відомого мовознавця та телеведучого Олександра Авраменка, який також є і автором тексту. Сучасним телеглядачам він відомий своїми ранковим уроками української мови на телеканалі «1 + 1», де дійсно цікаво і невимушено пропагує грамотне використання мови. А його остання книга «100 експрес-уроків української» уже завоювала неймовірну кількість захоплених відгуків.
     Сам пан Авраменко, до речі, є нашим із вами земляком і випускником Запорізького національного університету. Він радо зголосився поспілкуватись із запоріжцями на сторінках наступного номеру «МИГа» про його бачення сучасної мовної ситуації.
     А тим часом ми можемо винести для себе ще один важливий урок, якого мав навчити нас диктант єдності: у будь-якому єднанні людей задля спільної мети головне – не списувати у сусіда, а подумати своєю головою. і серцем.
Час останньої зміни: 2016-11-22 03:29:14