Сьогодення і майбутнє вищої освіти


     Директор Департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки Олег Шаров днями відвідав Запорізький національний університет. Він зустрівся з керівниками факультетів, структурних підрозділів, професорсько-викладацьким складом і студентством. Під час зустрічей Олег Ігоревим відповів на запитання щодо реформування вищої освіти в Україні. Він зазначив, що МОН сьогодні працює в умовах внутрішніх і зовнішніх викликів. У країні йде війна, тому значні кошти держава витрачає на безпеку й оборону.
     Окрему увагу керівник департаменту акцентував на низькому рівні фінансової та дослідницької автономії українських вишів і відзначив позитивний досвід ЗНУ. Цей виш здійснює дослідницьку роботу на замовлення підприємств виробничої галузі, розвиває матеріально-технічну базу та впроваджує інноваційні методи освіти.
     Також Олег Шаров інформував, що незабаром буде налагоджена повнофункціональна робота системи ЄДЕБО, що дасть змогу оптимізувати процес акредитації, а також буде введено інституційну акредитацію (її зможе здійснювати сам ВНЗ).
     Під час зустрічі директор департаменту розповів також про стандарти вищої освіти, які нині знаходяться на стадії обговорення; співвідношення і функціонування в системі освіти освітньо-кваліфікаційного рівня «Молодший спеціаліст» та освітньо-професійного ступеня «Молодший бакалавр», що планує незабаром ввести МОН України; зміни в порядку ліцензування спеціальностей, процедури присвоєння вчених звань тощо.
     Гостра дискусія виникла і щодо вступної кампанії 2017 року. Представник міністерства зауважив, що результати ЗНО та вступу минулого року наразі опрацьовуються і недоліки врахують. Зокрема, буде вирішено питання щодо оприлюднення мінімального прохідного бала разом зі списками зарахованих абітурієнтів.
     У планах МОН України залишається здійснення стимулювання підготовки фахівців у галузі природничих наук, технічних і педагогічних кадрів (з математики, фізики, хімії, інформатики). Також прозвучала інформація щодо впровадження системи широких конкурсів у галузі медичної освіти, що поки відтерміновано для галузі педагогічної освіти.
     Були окреслені й завдання для ВНЗ: підготовка до вступної кампанії 2017 року, а відтак – забезпечення методів «просування» свого вишу на ринку освітніх послуг і забезпечення конкурентоспроможності. Серед них – інформаційні заходи для абітурієнтів, підвищення кваліфікації професорсько-викладацького складу, орієнтація на забезпечення міжнародних стандартів освіти та володіння іноземними мовами, налагодження зв'язків ВНЗ із роботодавцями.За інформацією прес-центру ЗНУ
© 2017 Запорізький національний університет