Запорізький національний університет

Наукова бібліотека

Довідка для читачів, електронні книги, каталоги,
ресурси Інтернет, новини бібліотеки
Запорізький національний університет Сайт ЗНУ    Перейти на сторінку бібліотеки Головна сторінка    Довідка Довідка   

Наукова бібліотека 

Статті 


Статті / Сьогодення і майбутнє вищої освіти

Сьогодення і майбутнє вищої освіти

/ Директор Департаменту вищої освіти МОН Олег Шаров відвідав ЗНУ // Освіта України. – 2016. – 7 листопада (№ 44). – С. 4


     Директор Департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки Олег Шаров днями відвідав Запорізький національний університет. Він зустрівся з керівниками факультетів, структурних підрозділів, професорсько-викладацьким складом і студентством. Під час зустрічей Олег Ігоревим відповів на запитання щодо реформування вищої освіти в Україні. Він зазначив, що МОН сьогодні працює в умовах внутрішніх і зовнішніх викликів. У країні йде війна, тому значні кошти держава витрачає на безпеку й оборону.
     Окрему увагу керівник департаменту акцентував на низькому рівні фінансової та дослідницької автономії українських вишів і відзначив позитивний досвід ЗНУ. Цей виш здійснює дослідницьку роботу на замовлення підприємств виробничої галузі, розвиває матеріально-технічну базу та впроваджує інноваційні методи освіти.
     Також Олег Шаров інформував, що незабаром буде налагоджена повнофункціональна робота системи ЄДЕБО, що дасть змогу оптимізувати процес акредитації, а також буде введено інституційну акредитацію (її зможе здійснювати сам ВНЗ).
     Під час зустрічі директор департаменту розповів також про стандарти вищої освіти, які нині знаходяться на стадії обговорення; співвідношення і функціонування в системі освіти освітньо-кваліфікаційного рівня «Молодший спеціаліст» та освітньо-професійного ступеня «Молодший бакалавр», що планує незабаром ввести МОН України; зміни в порядку ліцензування спеціальностей, процедури присвоєння вчених звань тощо.
     Гостра дискусія виникла і щодо вступної кампанії 2017 року. Представник міністерства зауважив, що результати ЗНО та вступу минулого року наразі опрацьовуються і недоліки врахують. Зокрема, буде вирішено питання щодо оприлюднення мінімального прохідного бала разом зі списками зарахованих абітурієнтів.
     У планах МОН України залишається здійснення стимулювання підготовки фахівців у галузі природничих наук, технічних і педагогічних кадрів (з математики, фізики, хімії, інформатики). Також прозвучала інформація щодо впровадження системи широких конкурсів у галузі медичної освіти, що поки відтерміновано для галузі педагогічної освіти.
     Були окреслені й завдання для ВНЗ: підготовка до вступної кампанії 2017 року, а відтак – забезпечення методів «просування» свого вишу на ринку освітніх послуг і забезпечення конкурентоспроможності. Серед них – інформаційні заходи для абітурієнтів, підвищення кваліфікації професорсько-викладацького складу, орієнтація на забезпечення міжнародних стандартів освіти та володіння іноземними мовами, налагодження зв'язків ВНЗ із роботодавцями.За інформацією прес-центру ЗНУ
Час останньої зміни: 2016-11-28 08:15:59