Дітям-переселенцям розповіли про особливості цьогорічного ЗНО


     Викладачі філологічного факультету Запорізького національного університету Ірина Бакаленко та Юлія Кравченко зустрілися зі старшокласниками, які навчаються на безкоштовних підготовчих курсах благодійного фонду «Карітас Запоріжжя».
     Доцент кафедри української літератури Ірина Бакаленко презентувала школярам етапи проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2017 та особливості цьогорічного вступу до вищих навчальних закладів, розповіла про можливість участі у пробному тестуванні на базі ЗНУ.
     Особлива увага була зосереджена на питаннях підготовки школярів до написання тесту з української мови та літератури, адже саме цей тест є обов'язковим при вступі на будь-який напрям підготовки та у будь-який навчальний заклад. Тому інформація про особливості тестових завдань з української мови та літератури, характеристику сертифікаційної роботи, типові помилки та форми підготовки до написання тестів дуже зацікавила майбутніх абітурієнтів.
     Ознайомлення майбутніх вступників із особливостями та перевагами навчання за спеціальностями філологічного факультету змусило старшокласників замислитися вже сьогодні над питаннями, яку професію обрати, можливості працевлаштування та подальшого кар'єрного зростання.
     Інформативний матеріал викладачів університету викликав жвавий інтерес серед учнів, які долучилися до активного діалогу, ставили запитання, які турбують їх на сьогодні як майбутніх абітурієнтів. Серед них були питання про вартість навчання на факультеті та наявність бюджетних місць, про посади, що можуть обіймати студенти після закінчення університету, про умови вступу, перелік необхідних документів та обов'язкових сертифікатів.
     Нагадаємо, «Карітас України» входить в одну з найбільших міжнародних мереж благодійних організацій у Європі та світі. Слово «caritas» означає одночасно любов і милосердя, співчуття і благодійність. Мета «Карітас» – розробка та впровадження національних програм для забезпечення соціальної допомоги й підтримки найбільш потребуючого населення України незалежно від національної приналежності чи віросповідання. У «Карітас Запоріжжя» працює велика кількість внутрішньо переміщенних осіб. Переселенцям, що зараз живуть у Запоріжжі, допомогають у працевлаштуванні, надають юридичну допомогу, дітям-переселенцям допомогають в адаптації, розвитку та особистісному зростанні.
     Минулого року адреса проживання абітурієнта була неважливою.
     Ми звернулися до пані Ірини Бакаленко з проханням відповісти на питання нашого читача: «Зараз в Україні дітям, які досягли 16 років, замість внутрішнього паспорта громадянина України почали видавати ID -карти. В цих пластикових паспортах немає даних про прописку. Чи не виникнуть через це складнощі в абітурієнтів?»
     – На це питання поки що відповіді немає. Адже на сьогодні на сайти Українського центру оцінювання якості освіти (http://testportal.gov.ua) і Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти (http://dneprtest.dp.ua/cms/index.php) є тільки Положення про Пробне ЗНО, в якому зазначено умови проходження та реєстрації на пробне тестування. Реєстрація на основну сесію ЗНО розпочнеться з 6 лютого і трохи пізніше – наприкінці січня – буде оприлюднено Правила реєстрації на справжнє ЗНО. Тобто треба трохи почекати.
     Хто дуже переживає, вже зараз може звернутися за інформацією до співробітників ДРЦОЯО за телефоном: 056-790-24-99. Працює з пн-чт з 09.00 до 18.00, пт: 9.00-16.45. Перерва з 13.00 до 13.45. Або написати на сторінці ДРЦОЯО своє питання у розділі «Питання та відповіді».
     До речі, минулого року реєстрація або адреса проживання були неважливі: під час реєстрації необхідно було надсилати копію першої сторінки паспорта – там, де вказані тільки ім'я, по батькові та прізвище українською мовою.
© 2017 Запорізький національний університет