Філологи ЗНУ передали дітям Авдіїївки книги


    Нагадаємо, нещодавнє загострення ситуації в Авдіївці Донецької області не залишило запоріжців байдужими
    Запорізькі підприємці упродовж однієї доби зібрали і відправили 30 тонн гуманітарної допомоги для населення Авдіївки. Серед зібраного - 25 тонн різних продуктів тривалого зберігання та 5 тонн дизельного палива. Підприємці, що працюють на комунальних ринках обласного центру, зібрали близько 2 тонн продуктів та 500 літрів пакованої води.
    А нагодувати дітей цього донецького містечка їжею духовною вирішили студенти та викладачі філологічного факультету Запорізького національного університету. Поєднавши свою любов до читання та прагнення творити добро, вони організували благодійну акцію «Подаруй дитині книгу». Протягом трьох тижнів тривав збір книг, і всі охочі мали можливість приєднатися до акції. Студенти приносили свої улюблені дитячі книги, згадуючи враження, які вони отримували в дитинстві та юнацтві, від читання чарівних казок та захопливих пригодницьких історій.
    «Для всіх студентів та викладачів факультету такий захід став важливим моментом розуміння, що допомагати дійсно легко: адже у кожного вдома є книги, які не шкода віддати для хорошої справи», - так прокоментувала акцію голова студентської ради філологічного факультету Олександра Баркова.
    Благодійну акцію філологічного факультету «Подаруй дитині книгу» підтримали і співробітники наукової бібліотеки Запорізького національного університету на чолі з її керівником Ніною Чалою. Бібліотека передала зі свого фонду в дар шкільним бібліотекам міста Авдіївки такі книги: вибрані твори М. Грушевського, Б. Лепкого, Д. Яворницького, В. Чабаненка, художню дитячу літературу, енциклопедії тощо.
    «Звичайно, хотілося би зробити акцію масштабнішою, але найголовніше, що нам вдалося привернути увагу до книги. Переконана, ніщо в світі не зможе замінити «живого» читання книжки, гарної книжкової ілюстрації, доброго книжкового слова», - зазначила доцент кафедри української літератури Ірина Бакаленко.
    Усі зібрані упродовж акції книги - їх понад 500 - було передано через волонтерів до шкільних бібліотек Авдіївки.
© 2017 Запорізький національний університет