Запорізький національний університет

Наукова бібліотека

Довідка для читачів, електронні книги, каталоги,
ресурси Інтернет, новини бібліотеки
Запорізький національний університет Сайт ЗНУ    Перейти на сторінку бібліотеки Головна сторінка    Довідка Довідка   

Наукова бібліотека 

Статті 


Статті / Звучала прекрасна поезія Олександра Абліцова

Звучала прекрасна поезія Олександра Абліцова

/ С. Стрілець // Запорізька правда. - 2017. - 23 березня (№ 12). - С. 16


    У бібліотеці Запорізького національного університету відбувся вечір пам'яті випускника цього вишу, поета, члена Національної спілки письменників України Олександра Абліцова. Організувала й вела цей захід завідувач кафедри української літератури ЗНУ, кандидат філологічних наук, член НСПУ Ольга Стадниченко. Вона розповіла, з якою любов'ю Олександр Іванович ставився до молодих авторів під час майстер-класів, намагався донести до юних поетів усі тонкощі створення поетичних творів.
    Зібралися тут студенти, рідні, друзі, колеги Олександра Івановича. У виконанні представників юного покоління протягом усього вечора звучали ліричні твори поета. Спогадами про нього поділилися багато присутніх у залі. Зокрема, заступник голови ЗОО НСПУ Микола Білокопитов розповів, що кілька місяців тому зустрів на тролейбусній зупинці Олександра Абліцова. Говорили з ним довго про літературу, проблеми з книговиданням.
    Олександр читав свої вірші. Пропустили кілька тролейбусів третього маршруту (до вокзалу). А коли попрощалися й Микола зайшов до салону тролейбуса, до нього підійшла жінка, яка (як вона сказала) стояла на зупинці й слухала їхню розмову. Запитала, хто той поет, пообіцяла знайти його вірші в Інтернеті й почитати.
    Про те, що вірші Олександра Абліцова затребувані, свідчить той факт, що на його сторінку в Письменницькому порталі вже зайшли 4597 осіб. Це свідчить про те, що люди знають поета, люблять його твори, які відзначаються високою художністю, вишуканістю та образністю.
    - Коли йде у вічність поет, разом з ним помирає й те, що інші не можуть пояснити, - зазначила Ольга Стадниченко. - А живе митець доти, поки його слова відбивають ритм у чиємусь серці. Своїми ж думками й віршами він завжди повертається до нас.
    Комусь Вітчизни дим солодкий,
    А нам Вітчизни дим гірчить...
    Так, як любити вчать пророки,
    Вчимось ненавидіти.
    Вчись
    Оберігать народ від скверни,
    Щоб не ковзнувся він на лжі.
    Народ тобі ТЕБЕ поверне.
    Ви ж не чужі з ним...
    Не чужі.
    Така поезія справді нікого не залишить байдужим. Адже вона написана серцем чудового автора - Олександра Абліцова.
    Розповіли про письменника його старший брат Володимир, поет і композитор Анатолій Сердюк, професор ЗНУ, доктор філологічних наук Віталій Шевченко, члени НСПУ Костянтин Сушко, Олександр Медко, Пилип Юрик, журналісти Микола Бордюжа, Василь Федина, Олександр Верьовкін, Микола Лобач та інші. Усі зазначали, що завданням громадськості є збереження пам'яті про митця-земляка. Повинні й надалі публікуватися його твори як у періодичних виданнях, так і в книгах, збірниках тощо. А в рідному селі Олександра Івановича - Новоукраїнці Куйбишевського району - селяни повинні б назвати його ім'ям вулицю й пишатися видатним земляком.
Час останньої зміни: 2017-04-11 11:28:07