Соціальний капітал - це головний результат олімпіади з права, що пройшла в Запоріжжі


    Людський потенціал, який готовий донести свої знання в такій значній справі, як олімпіада з права, складає вагомий ресурс на майбутнє, а на сьогодні - основний її результат. Це той соціальний ресурс, що має допомогти нашій країні вийти з прірви, в яку нас завели державні керманичі гатунку попередніх часів. Серед них, до речі, є й чимало осіб з юридичною освітою.
    Методика підготовки до олімпійських випробувань із права передбачала застосування знань із 12 основних галузей — для командних змагань і 10 галузей - для індивідуальних змагань. Іншими словами, потрібно було відповісти на 200 запитань у першому і на 100 у другому турах. Оцінювання відповідей відбувалося за простою й безпомилковою шкалою - одна вірна відповідь - це один бал з урахуванням кількості учасників команди, адже багато команд складалися не з трьох, а з двох осіб.
    Привертає увагу відрив у командному турі переможця - команди Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого 165,6 бала й команди, яка зайняла друге місце - Запорізького національного університету - 157,7, тобто майже в десять балів. Про решту нюансів підрахунку годі й говорити. Щодо індивідуального туру, то тут усе чітко й зрозуміло. Кожне ім'я - це в майбутньому провідний юрист, принаймні, так сподіваємося. А помилок тут практично не буває. Адже знання кожного учасника — це його особиста скарбничка, особистий здобуток, котрий він несе во славу своїй ALMA MATER.
    Тому не можна оцінювати автоматично умовне місце команди виключно як поразку чи як перемогу. Це участь в олімпіаді з права, це особливе навчання, а не спортивний форум. Кількість балів це також свідчення рівня отриманих освітянських послуг, що «викладається» командою юридичного ВНЗ на зовні. Одних учасників, як у провідних вузах, вчать відомі вчені, що надають високий рівень знань, а в інших цей рівень, звісно, нижчий, що вимагає поповнення знань, підвищення якості освітянських послуг. Саме на це й спрямований сенс проведення олімпіад. Бо показати цей рівень знань треба вміти - в кожного свій освітянський досвід. Завдання з обох турів - і командного, й індивідуального - будуть викладені на сайті газети «Юридичний вісник України» (http://yvu.com.ua ) та сайті першого юридичного видавництва «Юрінком Інтер» (http://yurin.com.ua).
Сьогодні ми подаємо остаточні підсумки в особистих і командних змаганнях.
© 2017 Запорізький національний університет