Запорізький національний університет

Наукова бібліотека

Довідка для читачів, електронні книги, каталоги,
ресурси Інтернет, новини бібліотеки
Запорізький національний університет Сайт ЗНУ    Перейти на сторінку бібліотеки Головна сторінка    Довідка Довідка   

Наукова бібліотека 

Статті 


Статті / Соціальний капітал - це головний результат олімпіади з права, що пройшла в Запоріжжі

Соціальний капітал - це головний результат олімпіади з права, що пройшла в Запоріжжі

// Юридичний вісник України. - 2017. - 28квіт-4трав. (№17). - С. 6-7


    Людський потенціал, який готовий донести свої знання в такій значній справі, як олімпіада з права, складає вагомий ресурс на майбутнє, а на сьогодні - основний її результат. Це той соціальний ресурс, що має допомогти нашій країні вийти з прірви, в яку нас завели державні керманичі гатунку попередніх часів. Серед них, до речі, є й чимало осіб з юридичною освітою.
    Методика підготовки до олімпійських випробувань із права передбачала застосування знань із 12 основних галузей — для командних змагань і 10 галузей - для індивідуальних змагань. Іншими словами, потрібно було відповісти на 200 запитань у першому і на 100 у другому турах. Оцінювання відповідей відбувалося за простою й безпомилковою шкалою - одна вірна відповідь - це один бал з урахуванням кількості учасників команди, адже багато команд складалися не з трьох, а з двох осіб.
    Привертає увагу відрив у командному турі переможця - команди Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого 165,6 бала й команди, яка зайняла друге місце - Запорізького національного університету - 157,7, тобто майже в десять балів. Про решту нюансів підрахунку годі й говорити. Щодо індивідуального туру, то тут усе чітко й зрозуміло. Кожне ім'я - це в майбутньому провідний юрист, принаймні, так сподіваємося. А помилок тут практично не буває. Адже знання кожного учасника — це його особиста скарбничка, особистий здобуток, котрий він несе во славу своїй ALMA MATER.
    Тому не можна оцінювати автоматично умовне місце команди виключно як поразку чи як перемогу. Це участь в олімпіаді з права, це особливе навчання, а не спортивний форум. Кількість балів це також свідчення рівня отриманих освітянських послуг, що «викладається» командою юридичного ВНЗ на зовні. Одних учасників, як у провідних вузах, вчать відомі вчені, що надають високий рівень знань, а в інших цей рівень, звісно, нижчий, що вимагає поповнення знань, підвищення якості освітянських послуг. Саме на це й спрямований сенс проведення олімпіад. Бо показати цей рівень знань треба вміти - в кожного свій освітянський досвід. Завдання з обох турів - і командного, й індивідуального - будуть викладені на сайті газети «Юридичний вісник України» (http://yvu.com.ua ) та сайті першого юридичного видавництва «Юрінком Інтер» (http://yurin.com.ua).
Сьогодні ми подаємо остаточні підсумки в особистих і командних змаганнях.
Час останньої зміни: 2017-06-06 11:41:37