Український медальний залік / М. Моторний // Освіта України. - 2017. - 4 вересня (№ 34). - С. 11

На спортивних аренах тайванського міста Тайбей (КНР) фінішували змагання XXIX Всесвітньої літньої Універсіади-2017. За одинадцять днів розіграли 275 комплектів нагород. Ось як наші студенти продовжували поповнювати свою медальну скриню.
ДЕНЬ 5-Й     П'ятого змагального дня українці додали у скарбничку сту¬ентської збірної дві медалі — одне «срібло» й одну «бронзу». Обидва здобули плавці — Михайло Романчук (Рівненський державний гуманітарний уні-ерситет) і Сергій Фролов (Запорізький національний університет). У фіналі 800-метрівки вільним стилем Михайло показав другий результат -7 хвилин 46,28 секунди — і виграв срібну медаль, а Сергій — третій (7.51,06).
ДЕНЬ 6-Й     Наші студенти цього дня вибороли чотири медалі: 1 золоту, 2 срібні й 1 бронзову. Чемпіонкою у ваговій категорії до 90 кілограм стала штангістка Ірина Деха (Харківська державна академія фізичної культури). Срібні нагороди завоювали легкоатлетка Ольга Ляхова (Тернопільський національний економічний університет, 800 метрів) і плавець Андрій Хлопцов з Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди (100 метрів, батерфляй). Бронзову нагороду на дистанції 400 метрів з бар'єрами здобула легкоатлетка Олена Колесниченко (Рівненський державний гуманітарний університет).
ДЕНЬ 7-Й     Цього змагального дня нашим хлопцям і дівчатам дісталося чотири медалі різного гатунку — 2 золоті та 2 бронзові. Особливо порадували представники спортивної ходьби. Так, чемпіонкою на дистанції 20 кілометрів стала студентка Сумського державного педагогічного університету імені Антона Макаренка Інна Кашина. А потім Інна разом з Аліною Цвілій (Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди) і Тамарою Гаврилюк (Житомирський державний університет імені Івана Франка) здобула ще одне «золото» в командних змаганнях. Чоловіча команда на цій же дистанції фінішувала третьою. Наприкінці дня у басейні Тайбею на дистанції 50 метрів брасом відзначилася бронзовою нагородою студентка Полтавського національного педагогічного університету імені Володимира Короленка Марія Лівер.
ДЕНЬ 8-Й     Цього дня порадували стрибуни у воду. Чемпіонами універсіади у командних змаганнях зі стрибків по черзі з триметрового трампліна і десятиметрової вишки стали Олександр Горшковозов та Анастасія Недобіга (обоє — Луганський національний університет імені Тараса Шевченка).
ДЕНЬ 9-Й     У дев'ятий день XXIX Всесвітньої літньої Універсіади українці поклали до скарбнички студентської збірної 5 нагород - дві золоті, одну срібну та дві бронзові.
    «Золотом» у групових змаганнях відзначилась українська збірна з художньої гімнастики у складі: Марина Макарова (Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого), Дар'я Сич (Придніпровська державна академія фізичної культури і спорту), Анастасія Подрушняк, Валерія Гудим (обидві — Національний університет фізичного виховання і спорту України) й Аліна Бихно (Олімпійський коледж імені Івана Підлубного).
    Оксана Окунева (Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова) й Ірина Геращенко (НУФСУ)) поповнили скарбничку збірної України золотою та срібною медалями в секторі для стрибків у висоту. Жіноча студентська збірна України з волейболу завоювала бронзові медалі. «Синьо-жовті» здобули вольову перемогу над господарками універсіади — командою Тайбея (3:1).

Ось хто виборов волейбольну жіночу «бронзу» універсіади в Тайбеї:     — Юлія Бойко (Харківська державна академія фізичної культури);
    — Марина Дегтярьова (Харківська державна академія фізичної культури);
    — Дар'я Дрозд (Львівський державний університет фізичної культури);
    — Катерина Дудник (Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки);
    - Тетяна Яцків (Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки),
    Бронзовою призеркою змагань з ушу стала Ілона Ольховик (Національний університет фізичного виховання і спорту України), яка виступала у ваговій категорії до 60 кг.
ДЕНЬ 10-Й     У десятий день XXIX Всесвітньої літньої Універсіади в Тайбеї (Тайвань) чергові нагороди завоювали представниці української художньої гімнастики. Слідом за Катериною Луценко, яка виграла дві медалі в окремих вправах (обруч, булави), бронзовими призерами студентських Ігор-2017 у вівторок стали Марина Макарова, Валерія Гудим, Дар'я Сич, Анастасія Подрушняк та Аліна Бихно, які із сумою 15,550 бала посіли третє місце у заключному на універсіаді виді змагань з художньої гімнастики — групових вправах з трьома м'ячами і двома скакалками.
ЦИФРИ І ФАКТИ     Студентська збірна України у загальнокомандному заліку посіла підсумкове, шосте місце, здобувши 36 медалей — 12 золотих, 11 срібних і 13 бронзових. Нашій команді вдалося на 5 нагород перевершити свій результат дворічної давнини на Універсіаді-2015 у Кванджу (Республіка Корея)
    Першими стали японці, другими — представники Республіки Корея, третіми - господарі з Тайваню, наступними — росіяни, п'ятими — американці. Загалом нагороди студентських Ігор-2017 завоювали представники 66 країн зі 140, які брали участь у змаганнях. Наступна, Всесвітня літня Універсіада-2019 відбудеться в Неаполі (Італія).