Підсумки археологічного сезону // Освіта України. - 2017. - 4 вересня (№ 34). - С. 3


    У Запорізькому національному університеті завершилась археологічна практика для студентів історичного факультету. Юні дослідники під керівництвом науковців університету вивчали важливі історичні об'єкти Запорізької області.
    У цій археологічній експедиції були не тільки першокурсники, для яких така практика є обов'язковою, а і студенти 4-5 курсів, школярі з різних навчальних закладів міста.
    За словами завідувача навчально-наукової лабораторії археологічних досліджень доцента Геннадія Тощева, ювілейний археологічний сезон видався досить вдалим на знахідки. Так, на Мамай-горі археологи дослідили низку ногайських поховань. Також під час археологічних робіт на курганному могильнику Солоха були виявлені 14 скіфських поховань. Тут знайшли вироби із заліза та бронзи (панцирні пластинки, залізні ножі, вістря списів і стріл, браслети), а також намиста зі склопасти різних форм і забарвлень, античний чорнолаковий посуд (залишки столових і тарних амфор). У результаті кількаденної напруженої роботи вдалося відтворити з уламків прекрасну амфору.
© 2017 Запорізький національний університет