Перша інноваційна школа «Ейдос» - перлина в сфері освіти // Запорозька Січ. - 2017. - 21 груд. (№ 246-249). - С. 9


    Сьогодні в світі немає іншого навчального закладу, який використовував би в такому обсязі новітні освітні технології, як це роблять у Запорізькому приватному комплексі безперервної освіти «Школа «ЕйдоС». Це абсолютно ексклюзивний і інноваційний підхід.
    Виховують винахідників
    По-перше, така дисципліна, як Теорія рішення винахідницьких задач (TRIZ) в Україні школярам викладається лише в Запоріжжі, і тільки в приватній «Школі «ЕйдоС». Наскільки ці знання цінуються, можна проілюструвати всього одним фактом: сьогодні фахівці з TRIZ консультують такі відомі світові фірми, як «Procter & Gamble», ІВМ, «Ford», «General Motors», «DaimlerChrysler AG», «Samsung».
    Цього року педагоги «Школи «ЕйдоС» у черговий раз брали участь у конгресі Міжнародної Асоціації TRIZ. Генеральний директор приватного комплексу безперервної освіти «Школа «ЕйдоС», доцент кафедри практичної психології ЗНУ, кандидат психологічних наук, сертифікований спеціаліст MATRIZ 3-го рівня та співзасновник УА TRIZ Олена Грединарова виступила з доповіддю «TRIZ Pedagogy as the Basis of the Educational Process» («TRIZ-педагогіка як основа освітнього процесу») перед представниками 24 країн.
    До речі, засновники «Школи «ЕйдоС» побачили в TRIZ-педагогіці величезну перспективу ще в 1997 році. Їх привабило те, що вона націлена на формування сильного мислення і виховання творчої особистості, підготовленої до вирішення складних проблем у різних областях життя.
    Зараз в «ЕйдоСі» теорії рішення винахідницьких задач навчають не лише своїх учнів із першого класу і навіть з дитсадочка, а і всіх охочих, і в першу чергу педагогів інших шкіл України та зарубіжжя.
    Восени, в рамках 13 Міжнародного фестивалю «Школа по-новому», на базі освітнього комплексу «ЕйдоС» пройшли традиційні навчальні семінари з TRIZ та ейдетики. Взагалі, останні дні жовтня та перший тиждень листопада видалися найактивнішими для команди приватного комплексу «Школа «ЕйдоС», у стінах якого було проведено 7 освітніх заходів. Педагоги «ЕйдоСу» підготували та провели презентації для двох проектів, організованих Департаментом освіти та науки Запорізької міської ради - Міжнародний Саміт з дошкільної освіти та міський проект «Кадрова сотня». Також провели Міжнародну науково-практичну конференцію «Інноваційні педагогічні техніки»; формат презентацій PechaKucha з питань освіти; круглий стіл «Особливості реалізації Концепції МОН України «Нова українська школа», педагогічний квест із навчання складанню компетентнісних завдань. Все це вмістилося в 32 години семінарів, на завершення яких було видано 115 сертифікатів. Близько 100 педагогів приїхали в Запоріжжя з понад 15 міст, щоб познайомитися з досвідом унікальної запорізької школи.
    У кожного учня є портфоліо досягнень і особистий психолог Але TRIZ - це не єдиний інноваційний підхід, що робить учнів «Школи «ЕйдоС» вільними і ініціативними, такими, що мають практичну кмітливість, здатність активно діяти, розвивають у них уяву і сильне творче мислення. Тут на всіх уроках з кожного предмету намагаються давати дітям не абстрактні знання, а вчать пов'язувати їх з життям. Ще одна сильна сторона навчання в «ЕйдоСі» - психологічний супровід кожного учня. Кожен школяр відвідує психотренінги і особисті психологічні консультації. Тому всі випускники цієї школи - успішні та реалізовані люди.
    Психологічна служба школи налічує 9 практичних психологів.
    - Основним завданням психологічної служби школи є створення комфортного психологічного простору для учнів, - каже Людмила Микитенко. - За кожним класом закріплений практичний психолог, а починаючи з 5 класу, ще й соціальний педагог, які щотижня проводять психологічні тренінги з актуальної тематики. На кожного учня школи ведеться портфоліо досягнень, щоб відстежувати індивідуальну лінію розвитку особистості дитини. Психологічна служба працює з дітьми та їх батьками. Для батьків проводяться індивідуальні консультації з питань вікових особливостей їхніх дітей. Для вчителів проводяться психолого-педагогічні семінари та майстер-класи.
    16 березня 2017 року школа «ЕйдоС» проходила чергову державну атестацію. За результатами атестації Запорізька обласна державна адміністрація департаменту освіти і науки відзначила високий професійний рівень управлінської діяльності генерального директора школи «ЕйдоС» О. М. Грединарової. Також була відзначена організація діяльності психологічної служби школи, психологічного забезпечення навчально-виховного процесу та соціально-педагогічного патронажу в умовах комплексу безперервної освіти.
    До Міжнародного Дитячого Університету беруть з 6 років
    Систему цінностей успішної людини формують навіть у наймолодших. Другий рік на базі приватного комплексу безперервної освіти «Школа «ЕйдоС» працює Міжнародний Дитячий Університет.
    Організація зареєстрована в США, в Україні представництва відкриті тільки в двох містах - Києві та Запоріжжі. Одним із засновників ICU є генеральний директор «Школи «ЕйдоС», кандидат психологічних наук Олена Михайлівна Грединарова.
    ICU - це системний покроковий розвиток дитини. Програма складається з 6 напрямів: TRIZ, економіка і фінансова грамотність, психологія розвитку, проектний менеджмент, ІТ-технології та English Speaking Club. Всі вони в комплексі спрямовані на придбання сучасних знань і навичок, які допоможуть дитині стати успішною в житті.
    Мета створення Дитячого Університету - плекати нове покоління людей, які мислять, які не бояться реалізовуватися в цьому світі, - каже Олена Грединарова. - Ми вчимо дітей розуміти себе, презентувати себе, створювати ідеї і вміти їх втілювати. Ми знаємо, як формувати сильну особистість, яка 100% знайде своє місце в житті і реалізує себе.
    В арсеналі викладачів Дитячого Університету безліч технік і вправ, які вчать дітей цінувати і створювати щось своє.
    Якщо хочете, щоб ваша дитина стала студентом ICU, телефонуйте за телефонами: 0506605129, 0684515459 (Маргарита), або відразу приводьте дитину в суботу до 10.00 за адресою вул. Нижньодніпровська, 4а. Щосуботи протягом двох годин працюють групи для дітей 6-11 років і підлітків 12-15 років. Дитяче самоврядування - будні «ЕйдоСу»
    Цього року команда шкільного самоврядування приватної школи «ЕйдоС» зі своїм проектом «Від дітей до дітей» перемогла на Всеукраїнському фестивалі молодіжних муніципальних проектів, організованому Запорізьким Національним Університетом за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні. Ініціативні школярі замахнулися на масштабний фестиваль, що виходить за рамки їх шкільного життя.
    - У нашій школі розвинене дитяче самоврядування, це, можна сказати, наші будні, - каже заступник директора Запорізького приватного комплексу безперервної освіти «Школа «ЕйдоС» Юлія Козаченко. У нас вчаться діти з активною життєвою позицією. І завдання вчителів - знайти і допомогти дитині відкрити в собі ту сферу діяльності, де вона буде успішною, адже неталановитих дітей не буває.
    Щорічно в школі вибирають президента школи. Це лідер, який здатний вести за собою. Він презентує свою передвиборчу програму і список заходів, які збирається реалізувати протягом року. Якщо його вибирають, він підбирає собі команду з тих, кого зацікавили його плани. За тематичними напрямками утворюються міністерства на чолі з міністрами.
    Діти реалізують різноманітні проекти за тематикою: спорт, культура, дизайн. Наприклад, самостійно, без участі вчителів, організували змагання школи з «Quick ball» (це спортивна гра по типу вибивного), влаштували 14 лютого День закоханих, свято Масляної, провели шкільний турнір з боулінгу та міський чемпіонат з футболу за участю 8 команд із різних шкіл міста.
    - Будь-який учень нашої школи може прийти і сказати: «У мене є мрія, я хочу її реалізувати». І йому створять усі умови, допоможуть це зробити, щоб він зрозумів, його це чи ні, - каже Юлія Козаченко.
© 2017 Запорізький національний університет