Наукова бібліотека

Запорізького національного університету

«Живе слово» про «Велесову книгу»


Наукова бiблioтека ЗНУ / Всі новини сайта «Наукова бiблioтека ЗНУ» / «Живе слово» про «Велесову книгу»

Всі Новини бібліотеки

8 жовтня в Науковій бібліотеці ЗНУ пройшла лекція-зустріч студентів ІІ курсу Економіко-правничого коледжу спеціальності «Видавнича справа та редагування» зі Світовитом Пашником.
Зустріч підготували і провели за сприяння директора Економіко-правничого коледжу ЗНУ Олени Грибанової, директора Наукової бібліотеки ЗНУ Валентини Герасимової та викладача дисципліни «Історія української літератури» Анни Дорофєєвої. Учасники заходу поставили за мету детальніше ознайомити молодь з прадавньою пам'яткою українською літератури - «Велесовою книгою», вивчення якої проходить у рамках програми зазначеної дисципліни.
Другокурсники, попередньо ознайомившись із запропонованим матеріалом на заняттях, отримали можливість поспілкуватися з паном Світовитом. Він не просто працював з оригіналами та різними авторськими інтерпретаціями пам'ятки, але й зробив власний переклад «Велесової книги». Особливість цієї зустрічі полягала ще й в тому, що майбутні журналісти мали змогу безпосередньо ознайомитися з Книгою, проаналізувати її вплив на подальше українське письменство, обговорити питання автентичності та історії пошуку таємничих дощечок, особисто поставити питання пану Світовиту. Зустріч проходила в дружній атмосфері, студенти з цікавістю слухали розповідь про різні погляди на походження пам'ятки, широку панораму історичних подій, описаних у Книзі. Також обговорювалися питання, пов'язані з особливостями уявлень давніх слов'ян про пантеон богів, побудову Всесвіту, виникнення та розповсюдження різних племен, формування релігійних вірувань, створення календарних обрядодійств, принцип виокремлення святкових дат.
Світовит Пашник зазначив, що приємно вражений тим фактом, що «Велесова книга» не зникла з навчальних програм вищої школи й розглядається також студентами коледжу нефілологічних спеціальностей саме в літературному аспекті. Це дає їм можливість краще усвідомити історію розвитку української літератури, розвинути критичне мислення та вміння раціонально підходити до пошуку потрібної наукової літератури в умовах масового інформаційного потоку. Студенти групи К 33-11 на підтвердження слів гостя продемонстрували обізнаність у досліджуваному матеріалі, поставили запитання щодо авторського перекладу «Велесової книги» та запропонованої додаткової літератури. Організатори, учасники та гості заходу подякували пану Світовиту за змістовну лекцію.

11.10.2012 08:53:00© 2017 Запорізький національний університет