Наукова бібліотека

Запорізького національного університету

У ЗНУ відбулось засідання круглого столу до ювілею Бруно Шульца


Наукова бiблioтека ЗНУ / Всі новини сайта «Наукова бiблioтека ЗНУ» / У ЗНУ відбулось засідання круглого столу до ювілею Бруно Шульца

Всі Новини бібліотеки

В Науковій бібліотеці ЗНУ відбулось засідання круглого столу, присвяченого 120-ій річниці від Дня народження видатного польського письменника та художника Бруно Шульца. Підготували та провели захід співробітники бібліотеки та факультету іноземної філології – завідувач сектором Наукової бібліотеки Сергій Тихомиров та доцент кафедри німецької філології та перекладу Валентина Ботнер. У зустрічі взяли участь студенти іноземної філології.
Відкриваючи засідання круглого столу, Сергій Володимирович зауважив, що Бруно Шульц, на жаль, до останнього часу не був відомим широким колам творчої громадськості. Він жив і творив у складні часи, коли в Європі панував фашизм, і його спадок частково втрачений назавжди. Бруно Шульц писав свої твори польською та німецькою мовами. Дехто порівнює його творчість з Францем Кафкою, до речі, перекладом якого Бруно Шульц теж займався. Найвідоміші твори письменника перекладені російською та українською мовами – «Санаторій під клепсидрою», «Коричні лавки», «Цинамонові крамниці», збірка малюнків «Книга ідолопоклонства».
На свято завітав молодий письменник та журналіст Олесь Барліг. Він розповів присутнім про щорічний форум видавців, участь у якому він бере майже кожного року, а також про традиційні фестивалі, які відбуваються раз на два роки в рідному місті Шульца – Дрогобичах. Він зауважив, що популярність письменника зростає. Про це свідчить той факт, що сьогодні на виставках-ярмарках представлені книги як самого письменника, так і дослідження його творчості та життя.
Свої доповіді про життя Бруно Шульца, про магічний реалізм, притаманний манері письменника, окремі твори та картини представили Мадіна Тасуєва, Юлія Іванова, Юлія Головач, Влада Ващенко, Ірина Куліневич та інші.

18.10.2012 08:54:00© 2017 Запорізький національний університет