Наукова бібліотека

Запорізького національного університету

Художня виставка «Фонтан радості» відкрилася в ЗНУ


Наукова бiблioтека ЗНУ / Всі новини сайта «Наукова бiблioтека ЗНУ» / Художня виставка «Фонтан радості» відкрилася в ЗНУ

Всі Новини бібліотеки


У Науковій бібліотеці ЗНУ розпочала роботу виставка картин індійського художника-імпресіоніста Шрі Чинмоя Jharna-Kala – «Фонтан радості». Виставку відкрила координатор Запорізького центру Шрі Чинмоя Віра Савіна.
На початку заходу вона ознайомила студентів та співробітників ЗНУ з життям та творчістю митця. Народився Чинмой Кумар Гхош (Шрі Чинмой) у Бенгалії (Індія), проте більшу частину життя провів у Нью-Йорку (США). Філософ та митець, художник та музикант написав майже 1600 книг із різної тематики стосовно діяльності людини та принципів її життя. До того ж, Шрі Чинмой грав на близько 170 музичних інструментах. Образотворчим мистецтвом він почав займатися спонтанно. На його картинах, намальованих акриловими фарбами, ми бачимо гру яскравих емоцій. Сам автор радив не стримувати внутрішній позитив, а, навпаки, дарувати його світові. Пізніше в його творчості з'являється тема птахів, нестримний політ яких заворожував автора.
Картини Шрі Чинмоя були представлені в залах секретаріату ООН (Нью-Йорк), Гарвардського університету, Лувру. Сьогодні репродукції його картин прикрашають хол біля читальних залів суспільно-політичної та філологічної літератури ЗНУ.
Окрім картин на стендах виставки можна ознайомитися з іншими напрямками діяльності автора, зокрема, захоплення спортом. У 1985 році важка травма коліна змусила його серйозно зайнятися спортом, зокрема, атлетикою. Його спортивні досягнення наочно демонструють думку митця: «Ми всі насправді необмежені, якщо наважимось і повіримо». У рамках виставки відбудеться низка заходів – лекції, тренінги, демонстрація фільмів, присвячених як творчості Шрі Чинмоя, так і його послідовників. Сьогодні учасники заходу передивилися фільм «Diving into Jharna-Kala». Виставка триватиме до 1 листопада.

30.10.2012 13:59:00© 2017 Запорізький національний університет