Наукова бібліотека

Запорізького національного університету

Творчий вечір до 75-річчя Ігоря Купріянова


Наукова бiблioтека ЗНУ / Всі новини сайта «Наукова бiблioтека ЗНУ» / Творчий вечір до 75-річчя Ігоря Купріянова

Всі Новини бібліотеки
Вчора в Запорізькому національному університеті відбулось урочисте привітання відомого літературознавця, члена Національної спілки письменників України, доцента Ігоря Купріянова з нагоди 75-річчя. Важке, але цікаве життя Ігоря Терентійовича, тісно пов'язане із Запорізьким національним університетом, де він виховав не одне покоління студентів. Багато років ювіляр присвятив викладацькій роботі на кафедрах зарубіжної літератури, українознавства.
Творчий вечір, який проходив у залі періодики Наукової бібліотеки ЗНУ, зібрав колег та учнів Ігоря Терентійовича, а також студентів філологічного факультету. Видатного діяча і вчителя вітали декан філологічного факультету Тамара Хом'як, заступник декана з наукової роботи Іван Мацегора, завідувач кафедри українознавства Ольга Стадніченко, голова Запорізького літературного об'єднання Анна Лупинос та інші колеги й вихованці. У творчому доробку Ігоря Купріянова багато літературознавчих праць, серед яких «Судьба поэта: (Личность и поэзия М. Волошина)», «Поэзия И.Франко в русских переводах конца XIX-начала XX в.» тощо. За останній час він видав низку брошур філософського спрямування у співавторстві з Володимиром Дорошкевичем - «Интеллектуальный сон и мировая философия», «Этюды о загадочных проблемах мировой философии» та інші.
Під час заходу Ігор Терентійович розповів присутнім про деякі факти зі своєї біографії, зокрема, про дитячі роки, які були тісно пов'язані з історією рідної країни, історією народу. Слід зауважити, що Ігор Купріянов був особисто знайомий з багатьма відомими митцями й культурними діячами, зокрема, «Головами Земної кулі» - Велимиром Хлєбніковим, Григорієм Пєтніковим, а також правнуком Марка Вовчка - Борисом Лобачем-Жученком, та багатьма іншими видатними особистостями.
Свого часу доля звела його з поетом Леонідом Вишеславським, збірка якого потрапила до Ігоря Терентійовича ще в юності. Згодом вони стали добрими друзями. У літературознавчому доробку Ігоря Купріянова є книги, присвячені творчості цього відомого літератора: «Леонид Вишеславский: очерк жизни и творчества», «Поэзия Леонида Вышеславского».
Від щирого серця вітаємо Ігоря Терентійовича з ювілеєм, бажаємо йому міцного здоров’я та наснаги на довгі роки!

05.11.2012 08:57:00© 2017 Запорізький національний університет