Наукова бібліотека

Запорізького національного університету

У Науковій бібліотеці ЗНУ відбувся вебінар «Шлях електронної книги в бібліотеці»


Наукова бiблioтека ЗНУ / Всі новини сайта «Наукова бiблioтека ЗНУ» / У Науковій бібліотеці ЗНУ відбувся вебінар «Шлях електронної книги в бібліотеці»

Всі Новини бібліотеки

18 жовтня у Науковій бібліотеці Запорізького національного університету відбувся черговий вебінар на тему «Шлях електронної книги в бібліотеці», організований Українською бібліотечною асоціацією.

У заході взяли участь фахівці Наукової бібліотеки ЗНУ, університетських та обласних наукових бібліотек України, викладачі і спеціалісти галузі електронної інформації.
Кандидат історичних наук, голова Секції університетських бібліотек УБА, віце-президент з інформаційного забезпечення Національного університету «Києво-Могилянська академія», директор наукової бібліотеки Тетяна Ярошенко в режимі онлайн розповіла учасникам заходу про технологічну схему роботи з електронними книгами у бібліотеках. Вона зазначила, що сьогодні ринок електронних книг розвивається досить бурхливо і лише 12-15 % користувачів приходять за електронними книгами в бібліотеки. Тому необхідно створити усі необхідні умови, аби цей показник зріс.
Тетяна Олександрівна назвала наступні дієві механізми для покращення показників:
оцифровування друкованих книг власного фонду бібліотеки, передплата легальних електронних ресурсів, оволодіння навичками роботи з електронними читанками, можливість видачі електронних книг відвідувачам «на руки», тощо. Окрім того, вона зазначила, що кожна бібліотека повинна розробити нормативну базу для своєї електронної колекції, спираючись на українське законодавство.
Також Тетяна Ярошенко наголосила, що українським бібліотекам необхідно розвиватись, зважаючи на високу популярність електронних книг серед користувачів.
Наукова бібліотека ЗНУ вже сьогодні має 55 тисяч електронних копій підручників та книг, з якими можна ознайомитися у залі електронних ресурсів, створеного на базі нашого вишу.
Наприкінці заходу директор Наукової бібліотеки ЗНУ Валентина Герасимова подякувала лектору за цікаву інформацію та зазначила, що бібліотека нашого університету активно розвивається, а її працівники забезпечують завжди високий рівень бібліотечного сервісу.

18.10.2013 14:15:00© 2017 Запорізький національний університет