Наукова бібліотека

Запорізького національного університету

У Науковій бібліотеці ЗНУ відкрили експозицію картин представників сімейста Реріхів


Наукова бiблioтека ЗНУ / Всі новини сайта «Наукова бiблioтека ЗНУ» / У Науковій бібліотеці ЗНУ відкрили експозицію картин представників сімейста Реріхів

Всі Новини бібліотеки

14 вересня у Науковій бібліотеці Запорізького національного університету відбулося урочисте відкриття виставки художніх робіт Миколи та Святослава Рерихів. Експонування картин цих митців у нашому університеті проходить у рамках діяльності Запорізького Реріховського товариства.
На відкритті експозиції були присутні представники Запорізького відділення Українського Реріховського товариства Алла Журавльова, Георгій Світлий і Любов Важненко, директор наукової бібліотеки ЗНУ Валентина Герасимова, студенти та викладачі факультету журналістики та гості заходу.
Члени Запорізького Реріховського товариства розповіли присутнім про особливості роботи їхньої організації. Головне завдання, яке ставлять перед собою її учасники, - пошук загублених елементів спадку сім’ї Реріхів та його популяризація серед широких верств суспільства, зокрема молоді.
Викладачі та студенти факультету журналістики змогли першими в університеті оглянути виставку та ознайомитися із творчістю видатного сімейства. Сам Микола Реріх, його дружина Олена, їх сини Святослав та Юрій довгий час жили в Індії, що справило великий вплив на їх світогляд та діяльність.
Одним із найважливіших наслідків культурологічної та просвітницької діяльності представників цієї родини став Прапор Миру - символ Пакту культури Реріха – першої в історії міжнародної домовленості про захист художніх та наукових установ та історичних пам’яток (1935 р). Любов Важненко розповіла про символіку та значення Прапору Миру, а також ознайомила присутніх з експозицією і розповіла про діяльність кожного з представників сімейства Реріхів. Один з виставкових стендів присвячений зв’язкам сім’ї Реріхів з Україною.
Відвідувачі також змогли ознайомитися з репродукціями картин Миколи Реріха, які відтворюють філософські погляди автора, пов’язані з Гімалаями, Індією та Росією. Його молодший син - Святослав Реріх - у своїй творчості більше уваги приділяв створенню портретів сім’ї, яскравим пейзажам та життю сучасної йому Індії.
Експозиція діятиме до кінця жовтня. Окрім того, детальніше ознайомитися із життям і творчістю родини Реріхів можна на засіданнях Запорізького Реріховського товариства, які проходять по четвергах у V корп. ЗНУ о 18.00 (кім. 329).

14.09.2013 14:17:00© 2017 Запорізький національний університет