Наукова бібліотека

Запорізького національного університету

У Запорізькому національному університеті відбулася презентація книги «Вклоняємося доземно українському солдатові»


Наукова бiблioтека ЗНУ / Всі новини сайта «Наукова бiблioтека ЗНУ» / У Запорізькому національному університеті відбулася презентація книги «Вклоняємося доземно українському солдатові»

Всі Новини бібліотеки

     8 лютого у Науковій бібліотеці Запорізького національного університету пройшла презентація другого видання книги «Вклоняємося доземно українському солдатові», а також відбувся перегляд документального фільму «Дебальцеве». На захід завітали проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура, заступник обласного військового комісара Михайло Логвінов, начальник Управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації Олександр Зубченко, випускник історичного факультету ЗНУ, депутат Запорізької міської ради, голова обласної консультативної ради учасників АТО В’ячеслав Зайцев, керівник центру «Солдатський привал» Галина Гончаренко, директор Наукової бібліотеки ЗНУ Валентина Герасимова та представники ЗМІ нашого міста.

     На початку заходу Валентина Герасимова привітала гостей та надала слово Олександрові Зубченку. Олександр Сергійович подякував організаторам і студентам за інтерес та небайдужість до теми заходу, розповів про зміст книги та її значення для всієї країни. Варто зазначити, що Олександр Зубченко сам є учасником АТО. Він відзначив, що у цій книзі зібрано згадки, враження та думки солдатів – учасників бойових дій.
     Михайло Логвінов, у свою чергу, зупинився на історичному аспекті питання. Він розповів присутнім про жахіття війни: про хлопців, які залишилися лежати на холодній землі; про долі їхній дітей та батьків, які більше ніколи не побачать своїх рідних; про відвагу та сміливість українських солдатів, які боронили рідну країну та своїми життями подарували нам світле небо над головами. Потім учасники заходу переглянули документальний фільм від Міністерства оборони України «Дебальцеве». У ньому також були продемонстровані кадри війни та різні погляди солдатів і командирів – учасників бою за Дебальцеве.
     В’ячеслав Зайцев, який був безпосереднім учасником бойових дій у зоні АТО, бою за Дебальцеве, артилеристом, «кіборгом», десантником, простим солдатом, також розповів про книгу. “Вклоняємося доземно українському солдату” – перша книга із кількох запланованих, які будуть видані військовими журналістами Центрального друкованого органу Міноборони України “Народна армія”. У ній містяться розповіді про подвиги солдат і офіцерів, нариси й оповідання, фотодокументи.
     Керівник центру «Солдатський привал» Галина Гончаренко, мама загиблого героя, солдата 93-ї окремої механізованої бригади Михайла Гончаренка, розповіла про діяльність центру та допомогу, яку надають волонтери організації на території м. Запоріжжя. Центр безкоштовно пропонує солдатам, які тимчасово перебувають у місті, задоволення будь-яких побутових потреб: прання, харчування, душ, комфортний сон тощо. Варто відзначити, що на території України – це перший подібний центр.
     Також під час заходу його учасники прослухали пісню від запорізької композиторки Надії Ошомкової та могли ознайомитися із виставкою, яка працювала у бібліотеці. А наприкінці зустрічі до гостей звернулася старший науковий співробітник Краєзнавчого музею ЗНУ Світлана Тараненко, яка особливо дякувала хлопцям-героям за мирне небо та можливість дихати вільним повітрям.
     Після завершення офіційної частини заходу Валентина Герасимова вручила усім гостям подарунки – книги від Наукової бібліотеки ЗНУ, а до центру «Солдатський привал» бібліотека передасть багато книжок – від «Кобзаря» до детективів, а також підшивку періодичного видання «Український тиждень» за рік.

22.02.2016 09:11:00© 2017 Запорізький національний університет