Наукова бібліотека

Запорізького національного університету

Новий інформаційний портал "Наука України: доступ до знань"


Наукова бiблioтека ЗНУ / Всі новини сайта «Наукова бiблioтека ЗНУ» / Новий інформаційний портал "Наука України: доступ до знань"

Всі Новини бібліотеки"Наука України: доступ до знань"


        Наукова бібліотека Запорізького національного університету приєдналася до нового інформаційного порталу "Наука України: доступ до знань".
        Національна бібліотека України імені В.І.Вернадського у 2016 р. розпочала реалізацію нового проекту – корпоративного формування інформаційного порталу «Наука України: доступ до знань», покликаного популяризувати, підвищувати рейтинг та доступність електронних бібліотечно-інформаційних ресурсів наукових бібліотек України на базі використання сучасних бібліотечних та веб-технологій (http://nbuv.gov.ua/node/2456).
        Відповідно до концепції проекту портал «Наука України: доступ до знань» орієнтуватиме користувачів у науково-освітніх електронних ресурсах, представлених на сайтах наукових національних, обласних, спеціалізованих і університетських бібліотек України, а також інформуватиме про тих, хто ці ресурси створює. Ядром інформаційного масиву порталу будуть різноаспектні наукові ресурси порталу НБУВ. Розробники проекту запрошують науково-інформаційні центри та наукові бібліотеки долучатися до його реалізації на засадах партнерської взаємодії.
        За словами автора ідеї та координатора проекту – керівника Центру бібліотечних електронних ресурсів і технологій НБУВ, доктора наук із соціальних комунікацій Катерини Лобузіної, портал створює умови єдиної точки доступу до вітчизняних наукових ресурсів. Його інструменти допоможуть користувачам швидко знаходити необхідну інформацію за галузями знань, темами, ключовими словами, персоналіями та видами документів у бібліографічних, реферативних і повнотекстових базах даних, колекціях та в інших типах ресурсів. Пошуку наукових видань і публікацій українських вчених сприятиме сформований реєстр академічних установ та науковців.
        Наукова бібліотека Запорізького національного університету представляє на порталі «Наука України: доступ до знань» веб-версію електронного каталогу книг з 2000 р. «Каталог надходжень» та надає доступ до бібліографічної інформації про видання електронної бібліотеки.
        Нині ресурс активно наповнюється, до проекту вже приєдналося 50 бібліотек, серед яких: Наукова бібліотека Національного університету «Києво-Могилянська академія», Наукова бібліотека Одеського національного університету імені І.І.Мечникова, Бібліотека Харківського національного університету внутрішніх справ, Наукова бібліотека Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, Бібліотека Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, Кіровоградська обласна універсальна наукова бібліотека імені Д.І.Чижевського, Чернівецька обласна універсальна наукова бібліотека імені М.Івасюка.
        Ознайомитися з інформаційним порталом «Наука України: доступ до знань» можна за адресою: www.irbis-nbuv.gov.ua/Sci_Lib_UA та на веб-сторінці наукової бібліотеки ЗНУ (http://library.znu.edu.ua).
        Запрошуємо до активного використання нового джерела наукової інформації!

11.04.2016 15:13:00© 2017 Запорізький національний університет