Підготовчі курси – це шанс


Із введенням обов’язкового тестування для всіх абітурієнтів поняття “довузівська підготовка” стало неактуальним. Підготовчі курси великих навчальних закладів у терміновому порядку почали перепрофілювати в курси з підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання. Проте вони вже не користувалися такою популярністю серед абітурієнтів, особливо іногородніх, як раніше.

    У цьому році ситуація кардинально змінилася: в умовах прийому до вищих навчальних закладів на 2011 рік з’явилася нова норма, яка передбачає, що слухачі підготовчих курсів при університетах зможуть отримати додатково від 2 до 20 балів до загальної конкурсної оцінки. Критерії, від яких буде залежати кількість бонусних балів, визначать самі навчальні заклади в своїх правилах прийому. Про діяльність довузівської підготовки в Запорізькому національному університеті нам розповіла доцент, кандидат педагогічних наук, декан факультету довузівської підготовки Ірина Бакаленко.
    – Твердження, що довузівська підготовка абітурієнтам нічого не дає – хибна. Привілеї, звичайно, є: по-перше, діти на курсах знайомляться з навчальним закладом, з викладачами; по-друге, вони отримують певні знання, вміння та навички, які їм дають викладачі університету. Це – зовсім інше ставлення до навчання, інша література, інша методика роботи з абітурієнтами. Крім того, більшість наших викладачів, що працюють на курсах, були інструкторами, старшими інструкторами, відповідальними особами на пунктах тестування, і, відповідно, вони зсередини знають, що таке ЗНО (протягом 2 років ЗНУ був пунктом і реєстрації, і тестування. – Авт.).
    Цього року в правила прийому внесено такі рядки: “Всі випускники, які успішно пройшли навчання на підготовчих курсах, мають перевагу серед інших вступників при рівній кількості балів”. З приводу бонусних балів: у нашому університеті вони додаються випускникам підготовчих курсів з інженерно-технічного та природничо-математичного профілів (біологія, хімія, екологія, математика, прикладна математика, інформатика, фізика та прикладна фізика). Це визначено наказом Міністерства освіти і науки України, в якому прописано, яким слухачам курсів, яких напрямів підготовки надавати таку пільгу.

    – З яких предметів готують на підготовчих курсах до здачі ЗНО в ЗНУ?

    – На курсах ми готуємо випускників з усіх предметів, які необхідні для вступної кампанії.

    – Який рівень підготовчих курсів? Чи дають вони достатньо знань, щоб скласти тестування?

    – Достатній рівень підготовки. Наші викладачі – досвідчені науковці, педагоги, які досконало розуміються не лише на предметі, який викладають, але й на питаннях сучасної науки – тестології. Вони допоможуть абітурієнтам і отримати потрібний багаж знань, і впевнено почуватися при проходженні тестування. Але, крім навчання на підготовчих курсах, крім підготовки у школі, випускникам необхідно дуже багато працювати самостійно, адже знань на все життя не буває.

    – У чому перевага підготовчих курсів порівняно з репетиторами?

    – Перевага в тому, що курси – це не лише навчання, яке забезпечують викладачі. Це – атмосфера студентства, участь в різноманітних заходах, які організовує наш факультет довузівської підготовки. Це – гарантія якісної освіти.

    – Часто вам трапляються скарги на курси? І на що можуть розраховувати учні та їхні батьки, якщо їх не влаштовує якість підготовки?

    – У нас таких випадків не було взагалі. Однак хочу запевнити, що у разі, якщо хтось звернеться з такими скаргами, у нас є можливість замінити викладача. Хоч викладачі у нас досвідчені, не перший рік працюють і зацікавлені у тому, щоб дати якомога більше знань.

    – Коли в університеті планують Дні відкритих дверей?

    – Факультетські Дні відкритих дверей майже всі пройшли. А от 17 квітня запрошуємо всіх бажаючих на День відкритих дверей університету. Нам завжди є чим здивувати майбутніх студентів: ми не тільки розкажемо про фахові особливості тієї чи іншої спеціальності, напрям підготовки, але й покажемо. Адже, як говориться, краще один раз побачити, ніж сто – почути.




© 2017 Запорізький національний університет