Наукова бібліотека

Запорізького національного університету

Першокурснику


Наукова бібліотека ЗНУ запрошує першокурсників

Бібліотечний фонд Запорізького національного університету на сьогодні складає 1 млн 266 тис. друкованих і електронних видань, найстаріше з яких вийшло друком у 1790 році, а найновіше отримане у цей день 2021 року. Для вивчення студентами дисциплін всіх освітніх програм університетська бібліотека щороку поповнюється новими навчальними, науковими, довідковими виданнями, журналами, електронними ресурсами.

Студентів чекають три читальні зали та п'ять абонементів, зала електронних ресурсів у навчальних корпусах університету: 2-му (вул. Жуковського, 66 б) та 10-му (просп. Соборний, 226, Інженерний навчально-науковий інститут), де вони можуть працювати з інформаційним ресурсами бібліотеки, займатись підготовкою до занять, працювати з власними ноутбуками, планшетами і навіть проводити з однокурсниками заходи. Всі комп'ютери в бібліотеці підключені до Інтернет, на всій території бібліотеки є вільний доступ до Wі-Fі.

Запис студентів в бібліотеку здійснюється за студентським квитком та його цифровим аналогом у застосунку "Дія". Студентський квиток виконує роль читацького квитка у всіх підрозділах бібліотеки: абонементи, читальні зали, зала електронних ресурсів. Відомості про студентів, зарахованих на навчання на 1-й курс, вже знаходяться в базі "Читач" діючої в бібліотеці програмної системи "УФД/Бібліотека". Запис в бібліотеку триває менше хвилини – стільки, скільки сканер штрихкодів зчитує штрихкод зі студентського квитка. В ту ж мить в базі "Читач" програмної системи активується електронний читацький формуляр студента – власника цього студентського квитка.

Де студент зможе знайти інформацію, які є в бібліотеці підручники, навчальні, довідкові видання? Майже всю інформацію про наявні в бібліотеці книги, номери журналів, публікації в періодичних виданнях, наукових збірниках студент може отримати в онлайн доступі на вебсторінці Електронний каталог на сайті наукової бібліотеки http://library.znu.edu.ua/.

Потужна електронна інформаційна база бібліотеки – електронний каталог – налічує понад 1 млн 312 тис. записів, що дозволяє вести пошук по майже всьому бібліотечному фонду. Пошукова система електронного каталогу виконує запити за авторами, назвою, ключовим словами з назви, мовою, роком видання, видом літератури та багатьма іншими параметрами відбору. Сьогодні онлайн сервіси електронного каталогу створюють список, надають можливість його роздрукувати, завантажують електронні видання та публікації.

Електронний каталог пропонує студентам спеціальний модуль "Навчальні дисципліни", де у випадаючому меню за алфавітом представлено понад 3 500 дисциплін. Якщо вибрати дисципліну, можна дізнатися, яка є література в бібліотеці до її вивчення.

Авторизація (логін, пароль – номер студентського або читацького квитка) на вебсторінці електронного каталогу надає студентам право замовити в онлайн режимі відібране видання (або декілька видань), і тоді забрати замовлене в бібліотеці на полиці очікування.

Але не тільки на сайті наукової бібліотеки можна працювати з ресурсами бібліотеки. Завдяки мобільній версії електронного каталогу студент може завантажити на власний смартфон (ОП Android) мобільний додаток LibClient (http://library.znu.edu.ua/2381.ukr.html) і весь інформаційний ресурс університетської бібліотеки буде завжди з ним. Мобільний додаток LibClient функціонує як електронний каталог в режимі реального часу і виконує всі функції та сервіси і готовий надати будь-яку інформацію: які підручники є до вивчення дисципліни, підготовки до семінарських та практичних занять, що нового публікувалося в друкованих і електронних журналах з навчальної чи наукової теми. Користувач замовить відібрані видання, завантажить відібрану електронну книгу чи статтю з журналу.

Підручники студентам 1-го курсу видаються на навчальному абонементі індивідуально або за попередньою домовленістю зі старостами, кураторами груп (кімн. № 14, 2-й навч. корпус, контактний телефон 289-12-20).

Наукова бібліотека ЗНУ запрошує студентів 1-х курсів всіх факультетів та Інженерного навчально-наукового інституту на екскурсії, де розкажуть все про університетську бібліотеку, проведуть тренінги з ознайомлення як ефективно використовувати ресурси бібліотеки для навчання.
© 2017 Запорізький національний університет