Наукова бібліотека

Запорізького національного університету

Першокурснику


Шановні першокурсники!

Вітаємо зі вступом до Запорізького національного університету!

На цій сторінці ми розповімо особливості наших сервісів та послуги що стануть Вам в нагоді під час навчання. Ми завжди готові прийти Вам на допомогу: знайти потрібну інформацію (друковану чи електронну), навчити, розповісти, показати.

Бібліотека справжній помічник у навчанні та студентському житті!

ЯК СТАТИ ЧИТАЧЕМ БІБЛІОТЕКИ?

Запис студентів 1-го курсу здійснюється на початку навчального року в секторі обліку читачів Бібліотеки (ІІ корпус, к. 140). Для запису в Бібліотеку студенти надають паспорт. Інформація про читача вводиться в електронну базу даних. Читацький квиток є єдиним документом, що дає право користуватися науковою бібліотекою ЗНУ.

ЯК ОДЕРЖАТИ ВИДАННЯ В БІБЛІОТЕЦІ?

  • Знайти необхідне видання у довідково-пошуковому апараті бібліотеки (картковому чи електронному), заповнити вимогу.
  • Подати замовлення бібліотекарю та отримати видання у відповідному підрозділі бібліотеки (абонементі чи читальному залі).

ДЕ ЗНАЙТИ ІНФОРМАЦІЮ ПРО КНИГИ?

Інформація про книги, кількість примірників та їх місцезнаходження відображена у каталогах

Алфавітний каталог подає відомості про наявні в бібліотеці видання за допомогою карток бібліографічних описів документів, розташованих в алфавітному порядку прізвищ авторів або назв видань.

Систематичний каталог подає відомості про наявні в бібліотеці видання за допомогою карток бібліографічних описів документів, розташованих за певними галузями знань. У систематичному каталозі інформація про наявну літературу за окремою темою розташована за індексами Універсальної десяткової класифікації (УДК) для природничих і технічних наук та Бібліотечно- бібліографічної класифікації (ББК) для суспільно-гуманітарних наук. Користуватися цим каталогом допоможе Алфавітно-предметний покажчик.

Краєзнавча картотека є джерелом інформації про книги, статті з періодичних видань, ілюстровані матеріали, розділи книг і збірників, присвячених Запорізькому краю.

Електронний каталог дає відомості про всі види видань, що надійшли до бібліотеки з 2000 р., незалежно від року видання. Обсяг електронного каталогу понад 1 млн 55 тис. бібліографічних записів. Поповнюється щоденно та пропонується до використання в університетській мережі у залі електронного каталогу (ІІ корпус, к. 135) та залі електронних ресурсів (ІІ корпус, к. 126).

Заповнити спеціальний бланк замовлення на книгу можна у залі каталогів (ІІ корпус, к. 135). Допомогу нададуть чергові бібліографи.

З новинками літератури, що надійшла до бібліотеки протягом останніх місяців, можна ознайомитися на виставках в читальних залах. Щомісячний бюлетень нових надходжень літератури розміщується на сайті Наукової бібліотеки.


Основи інформаційної культури студентів


© 2017 Запорізький національний університет