Наукова бібліотека

Запорізького національного університету

На базі Наукової бібліотеки ЗНУ провели Тиждень права


Колектив Наукової бібліотеки Запорізького національного університету не залишається осторонь від важливих суспільних подій і справ. Так, на виконання наказу Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації від 22.10.2014 № 0656 «Про заходи з проведення Всеукраїнського тижня права», співробітники бібліотеки організували та провели у період з 8 по 12 грудня низку тематичних заходів для студентів, викладачів і співробітників університету.

     Протягом попереднього місяця колектив Наукової бібліотеки проводив підготовчу роботу до Тижня права. За цей час було підготовлене друге видання бібліографічного покажчика «Україна та європейська інтеграція: правовий вимір», до джерельної бази якого входить 1226 бібліографічних записів. Презентація цього покажчика та іншого тематичного списку літератури «Конституційні права, свободи і обов’язки людини і громадянина в Україні» відбулася у рамках заходів, присвячених праву України, і викликала неабияке зацікавлення серед користувачів бібліотеки.
    Крім того, протягом грудня всі охочі мали змогу завітати до Залу електронних ресурсів ЗНУ і переглянути віртуальну виставку Бібліотеки Верховної Ради України «Права людини в Україні (до Всесвітнього дня прав людини)», а також познайомитися із публікаціями на сайті Організації Об’єднаних Націй: за темами «День прав людини – 2014. Тема: Права людини 365 днів на рік», «Управління Верховного комісара ООН з прав людини», «Рада ООН з прав людини» (United Nations Human Rights Сouncil), і «Комітет ООН з прав людини» (Human United Nations Rights Committee,).
     Відвідувачі Наукової бібліотеки ЗНУ також змогли оглянути електронні колекції «’’Юридична література’’ – база даних Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського» та «Українська Гельсінська спілка з прав людини».
      10 грудня була проведена правова година для студентів факультетів ЗНУ та Економіко-правничого коледжу з теми «Права людини. З нагоди проголошення Загальної декларації прав людини Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року». А протягом тижня – з 8 по 13 грудня – проходила презентація бібліографічного ресурсу, підготовленого науковою бібліотекою, «Загальна декларація прав людини – світовий ідеал гуманізму. До річниці проголошення».
   Варто відзначити, що на базі нашої бібліотеки постійно триває інформаційно-пошукова робота з теми «Конституційно-правовий статус людини і громадянина в Україні». Співробітники Наукової бібліотеки ЗНУ приділяють окрему увагу поповненню розділів «Конституційно-правовий статус людини і громадянина в Україні» та «Всеукраїнський тиждень права» у бібліографічних базах даних – електронного каталогу та бібліотеки, а також систематичного карткового каталогу та розділу «Краєзнавство» (у складі електронного каталогу).
© 2017 Запорізький національний університет