Наукова бібліотека

Запорізького національного університету

Першокурснику


Наукова бібліотека ЗНУ запрошує першокурсників

    Бібліотечний фонд Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) на сьогодні складає 1 млн 300 тисяч друкованих і електронних видань, найстаріше з яких побачило світ у 1790 році, а найновіше вийшло друком у 2022 році. Для вивчення студентами дисциплін всіх освітніх програм університетська бібліотека щороку поповнюється новими навчальними, науковими, довідковими виданнями, журналами, електронними ресурсами.
    На студентів чекають три читальні зали та п'ять абонементів, зала електронних ресурсів у навчальних корпусах університету № 2 (вул. Жуковського, 66 б) та № 10 (пр. Соборний, 226, Інженерний навчально-науковий інститут ім. Ю.М. Потебні). У читальних залах студенти можуть працювати з інформаційним ресурсами бібліотеки, займатись підготовкою до занять, працювати з власними ноутбуками, планшетами і навіть проводити з однокурсниками заходи. Усі комп'ютери в бібліотеці підключені до Інтернет, на всій території бібліотеки є вільний доступ до Wі-Fі.
    Запис студентів в університетську бібліотеку здійснюється за студентським квитком або його цифровим аналогом у застосунку «Дія». Студентський квиток виконує роль читацького квитка у всіх підрозділах бібліотеки. Відомості про студентів, зарахованих на навчання на 1-й курс, уже знаходяться в базі «Читач» програмної системи «УФД/Бібліотека», що функціонує в бібліотеці. Запис в бібліотеку триває менше хвилини – стільки, скільки сканер штрихкодів зчитує штрихкод зі студентського квитка. В ту ж мить в базі «Читач» програмної системи активується електронний читацький формуляр студента – власника цього студентського квитка.
    Де студент зможе знайти інформацію, які є в бібліотеці підручники, навчальні, довідкові видання?
    Майже всю інформацію про наявні в бібліотеці книги, номери журналів, публікації в періодичних виданнях, наукових збірниках студент може отримати в онлайн доступі на вебсторінці Електронний каталог сайту наукової бібліотеки за лінком http://library.znu.edu.ua/.
    Потужна електронна інформаційна база бібліотеки – електронний каталог – налічує понад 1 млн 352 тисячі записів, що дозволяє вести пошук по майже всьому бібліотечному фонду. Пошукова система електронного каталогу виконує запити за автором, назвою, ключовими словами з назви, мовою, роком видання, видом літератури та багатьма іншими параметрами відбору. Онлайн-сервіси електронного каталогу створюють список, надають можливість його роздрукувати, завантажують електронні видання та публікації. Авторизація (логін, пароль – номер студентського або читацького квитка) на вебсторінці електронного каталогу надає студентам право замовити в онлайн режимі відібране видання (або декілька видань), і тоді забрати замовлене в бібліотеці.
    Електронний каталог пропонує студентам спеціальний модуль "Навчальні дисципліни", де в меню, що спливає, за алфавітом представлено понад 3 500 дисциплін. Якщо вибрати дисципліну, можна дізнатися, яка є література в бібліотеці до її вивчення.
    Але не тільки на сайті наукової бібліотеки можна працювати з ресурсами бібліотеки.
    Завдяки мобільній версії електронного каталогу студент може завантажити на власний смартфон (ОП Android) LibClient за лінком (http://library.znu.edu.ua/2381.ukr.html) і мати власну "Бібліотеку в смартфоні", що надає доступ до інформаційних ресурсів університетської бібліотеки будь-де і в будь-який час. Мобільний додаток LibClient функціонує як електронний каталог у режимі реального часу. Він виконує всі функції та сервіси і готовий надати будь-яку інформацію: які підручники є для вивчення дисципліни, підготовки до семінарських та практичних занять, що нового публікувалося в друкованих і електронних журналах з навчальної чи наукової теми. Користувач може замовити зі свого смартфону відібрані видання в бібліотеці, завантажити електронну книгу або статтю з журналу.
    Підручники студентам 1-го курсу видаються індивідуально або за попередньою домовленістю зі старостами, кураторами груп на навчальних абонементах: 2-й навчальний корпус, кімн. № 14, контактний телефон: 289-12-20, 10-й навчальний корпус, кімн. № 113.
    Наукова бібліотека ЗНУ запрошує студентів 1-х курсів всіх факультетів та Інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні на екскурсії, де розкажуть все про університетську бібліотеку, проведуть як в бібліотеці, так і на платформі Zoom тренінги з ознайомлення як ефективно використовувати ресурси бібліотеки для навчання.

Наукова бібліотека© 2017 Запорізький національний університет